Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest piątek 18 września 2020. Od wczoraj dodano 3639 ceny w 32 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś: Owoce i warzywa  »  Warzywa  »  Cukinia  »  Jest już polska cukinia

Jest już polska cukinia

Cukinia
  |   Źródło:
Na rynek hurtowy trafiła już cukinia z krajowych szklarni. Oczywiście, jak to na początku sezonu, jej podaż jest wciąż ograniczona.

Za nami start sezonu polskiej cukinii. W tym roku miał on miejsce nawet nieco wcześniej niż przed rokiem, a co więcej podaż tego warzywa, choć oczywiście jeszcze niska, to relatywnie szybko wzrasta. Rok temu pierwsze partie polskiej cukinii znalazły się na lokalnych rynkach hurtowych w okolicach drugiego tygodnia maja, w roku bieżącym było to na początku tego miesiąca.

Teraz cukinii jest już na tyle dużo, że firmy hurtowe zaczęły jej skup pod rynek świeży. Do tego mamy poprawę pogody – więcej słońca i ciepła, co jeszcze przyspieszy wzrost ilości tego warzywa trafiającego na rynek.

Jeśli chodzi o ceny, to w małym hurcie cukinię oferuje się obecnie po 4,00 – 5,50 zł/kg, zależnie od kalibru i lokalizacji. W skupie ceny są na poziomie 3,00 zł/kg. Poważniejszy handel w dużym hurcie zacznie się na dniach i będzie on oznaczał finisz sezonu cukinii importowanej.

A cukinia hiszpańska jest oferowana w hurcie przez polskich importerów po 3,50 – 4,50 zł/kg, ale można oczekiwać, iż na końcówce sezonu ceny wzrosną. Mieliśmy co prawda dość nietypowy ich spadek w Hiszpanii w okresie do końca pierwszej połowy maja, gdy cena średnia na aukcjach hurtowych zjeżdżała do pułapu 0,25 euro/kg, ale potem przyszedł normalny dla finiszu sezonu wzrost i obecnie cena średnia to 0,38 euro/kg. To powinno znaleźć przełożenie i na rynek polski.

Podobne
Cukinia
2019-04-02 14:29
Cukinia będzie droższa?
Wiele wskazuje na to, że hurtowe ceny importowanej cukinii znów mogą zacząć rosnąć. O ile?
czytaj więcej
Cukinia
2019-02-25 11:39
Cukinia kontynuuje zjazd cenowy
Było drogo, ale to już przeszłość. Smakosze cukinii powinni być zadowoleni.
czytaj więcej
Cukinia
2019-02-11 14:12
Cukinia – przewidywania się potwierdziły
Potwierdziły się przewidywania redakcji fresh-market.pl co do kierunku zmian cenowych importowanej cukinii.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.