Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Piątek 28 luty 2020. Od wczoraj dodano 2411 ceny w 26 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Włochy – problemy z cukinią

Cukinia
  |   Źródło:
We Włoszech, a dokładniej na Sycylii znów rolnicy maja problemy z uprawami cukinii, które zostały zaatakowane przez wirus New Delhi, o czym pisze portal www.freshplaza.com powołując się na lokalne źródło www.nuovosud.it.

Członkini sycylijskiego zgromadzenia regionalnego, Rosanna Cannata, oświadczyła: "Wczoraj rano poszłam sprawdzić okolicę Rosolini i Pachino, gdzie mogłam zauważyć obecność wirusa New Delhi na pięćdziesięciu procentach areału upraw cukinii. Ponadto wirus dotarł do terenów Noto i Portopalo".

Rosanna Cannata wyjaśniła: "Wirus pochodzi z Hiszpanii i rozprzestrzenia się na inne warzywa i owoce, takie jak papryka, pomidory, ziemniaki, bakłażany, melony i arbuzy. Został zidentyfikowany na Sycylii po raz pierwszy jesienią 2015 roku. Dotychczas nie przyjęto żadnych rozwiązań. Dlatego właśnie uważam, że pilnie trzeba zrobić coś, aby rozwiązać ten problem ".

Cannata dodała: "Tak więc wraz z dr Sebastiano Vecchio (kierownikiem oddziału fitosanitarnego w Syrakuzach) i grupą firm z prowincji Siracusa odwiedziłam te szklarnie, w których uprawiana jest cukinia, aby użyć wszelkich środków niezbędnych do "zlikwidowania" tego tak wielkiego wroga".

Rosanna Cannata podsumowała: "Mam nadzieję, że rząd zajmie się kwestią znalezienia zasobów i środków wsparcia dla firm dotkniętych wirusem, a tym samym chronić nasze produkty".

Komentarz redakcji fresh-market.pl:

Wieści z Sycylii są bardzo niepokojące, bo oznaczają dalsze rozprzestrzenianie tej bardzo groźnej choroby cukinii. Niszczy ona już na szeroką skalę jej uprawy w Maroku, a także dotknęła cukinię hiszpańską. A skutki są już widoczne na rynku, w postaci znacząco niższej dostępności tego warzywa i jego wysokich cen.

Podobne
Cukinia
2019-01-08 11:00
Ceny cukinii na huśtawce
Sezon na rynku hiszpańskiej cukinii miał w ostatnich tygodniach bardzo burzliwy przebieg. Jak teraz wygląda sytuacja?
czytaj więcej
Cukinia
2018-12-10 13:12
Rośnie podaż cukinii
W Hiszpanii rośnie od pewnego czasu podaż cukinii. Nie trudno zgadnąć jak się to przekłada na ceny tego warzywa.
czytaj więcej
Cukinia
2018-11-28 12:57
Cukinia – taniej, ale nie tanio
Hurtowe ceny importowanej cukinii pozostają relatywnie wysokie.
czytaj więcej
Cukinia
2018-11-15 15:00
Cukinia – Hiszpania korzysta z problemów Maroka
Producenci cukinii z hiszpańskiej prowincji Almeria korzystają na marokańskich problemach z produkcją tego warzywa, o czym informuje portal www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Cukinia
2018-11-05 18:47
Droga cukinia z importu
Tegoroczny listopad przyniósł wysokie ceny importowanej cukinii. Dużo wyższe niż w tej samej fazie sezonu w roku ubiegłym.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.