Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sobota 4 lipca 2020. Od wczoraj dodano 2278 ceny w 27 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś: Owoce i warzywa  »  Warzywa  »  Czosnek  »  Czosnkowy rynek w Chinach

Czosnkowy rynek w Chinach

  |   Źródło:
Do połowy lipca ceny świeżego czosnku na chińskim rynku rosły.

Sprzedaż świeżego czosnku przewyższa teraz sprzedaż wersji z chłodni, która cieszy się mniejszym powodzeniem wśród kupujących.

Ceny wynikają głównie ze zmniejszonej powierzchni uprawy, która jest obecnie najniższa od 2015 r. Oczekuje się, że w tym roku w Chinach zostanie zebranych ponad 6 milionów ton świeżego czosnku z 966 263 akrów głównych obszarów produkcji. Z ubiegłego roku pozostało około 900 000 ton  czosnku w chłodniach, dzięki czemu całkowita ilość czosnku na rynku w tym roku osiągnie prawie 7 milionów ton. Oznacza to spadek w porównaniu z 8 milionami ton z zeszłego roku, ale ta różnica nie daje podstawy do dużego wzrostu cen w tym roku.

Słowa kluczowe: czosnek, Chiny

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.