Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Poniedziałek 13 lipca 2020. Od wczoraj dodano 2220 ceny w 15 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Kraje Unii Euroazjatyckiej zatrzymują eksport cebuli i czosnku

Cebula
  |   Źródło:
Do 30 czerwca eksport cebuli i czosnku z krajów Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej (EAEU) jest zabroniony.

W świetle pandemii COVID-19 zarząd Eurazjatyckiej Komisji Gospodarczej postanowił zakazać do 30 czerwca eksportu z EAEU (Armenia, Białoruś, Kazachstan, Kirgistan, Rosja) szeregu produktów, w tym gryki, żyta, ryżu, nasion słonecznika, a także cebuli i czosnku,  pisze portal EastFruit przywołując informację opublikowaną przez Sputnik w nawiązaniu do komunikatu komisji.

„Po spotkaniu Eurazjatyckiej Komisji Gospodarczej w dniu 31 marca podjęto decyzję o wprowadzeniu„ drugiego pakietu ”środków mających na celu ustanowienie tymczasowego zakazu wywozu niektórych rodzajów produktów żywnościowych z krajów Eurazjatyckiej Unii Gospodarczej. Wśród nich są cebula, czosnek, rzepa, żyto, ryż, kasza gryczana, proso, zboża, produkty pełnoziarniste i granulki z ziaren zbóż, obrane gryki, gotowe produkty z kaszy gryczanej, zmiażdżona i niekruszona soja i nasiona słonecznika. Ich eksport jest zabroniony do 30 czerwca”, informuje oświadczenie.

Należy zauważyć, że decyzja wejdzie w życie 10 dni po jej opublikowaniu na stronie internetowej Eurazjatyckiej Komisji Gospodarczej.

„Wprowadzenie zakazu zapewni ludności wystarczającą ilość takich towarów podczas pogorszenia sytuacji sanitarnej i epidemiologicznej” - podkreśliła Komisja.

Wcześniej EastFruit informował, że od 22 marca, podczas stanu wyjątkowego w Kazachstanie, wprowadzono zakaz wywozu kilku rodzajów ważnych społecznie produktów spożywczych, w tym gryki, mąki pszennej lub pszenno-żytniej, cukru, ziemniaków, marchwi, rzepy, buraków, cebuli, kapusty, nasion słonecznika i oleju słonecznikowego.

Podobne
Cebula
2020-04-02 12:00
Ukraina – wzrost cen aktywizuje import cebuli
Kolejny wzrost cen cebuli na Ukrainie spowodował wznowienie importu. Również z Polski.
czytaj więcej
Cebula
2020-04-02 11:00
Ceny cebuli idą w górę
W ciągu ostatnich trzech tygodni sytuacja w handlu cebulą zmieniła się dość radykalnie. Polski rynek nie jest tu wyjątkiem.
czytaj więcej
Cebula
2020-04-01 14:00
Austria – drożeje cebula na eksport
Sytuacja na austriackim rynku cebuli zdynamizowała się w ostatnich dwóch tygodniach, co jest częścią ogólniejszego trendu europejskiego, wynikającego z kryzysu wywołanego przez pandemię COVID-19.
czytaj więcej
Cebula
2020-03-31 08:00
Holandia – szybki powrót zwyżki cen cebuli
Zatrzymanie trendu wzrostowego cen cebuli w Holandii okazało się chwilowe.
czytaj więcej
Czosnek
2020-03-26 09:00
Ogromny wzrost popytu na czosnek, ale…
Rynek warzyw, i to w wymiarze globalnym, odnotowywał w ostatnich tygodniach ogromy wzrost popytu na czosnek. A jak jest teraz?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.