Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sobota 4 lipca 2020. Od wczoraj dodano 2278 ceny w 27 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Prognoza dla czosnku: ceny nadal niskie

Czosnek
  |   Źródło:
O prognozach dla rynku czosnku na rok 2019 pisze portal www.freshplaza.com.

W tym roku ceny czosnku na rynku chińskim spadły drastycznie, do niskich poziomów od 0,3 juana do 0,5 juana. Czy w przyszłym roku rynek czosnku będzie lepszy?

Obecnie ogólna sytuacja cenowa jest stosunkowo stabilna i nie ma oznak jej poprawy. Chociaż obecne ceny czosnku są nieznacznie wyższe w porównaniu do tych z poprzedniego sezonu, ogólny wzrost jest jednak niewystarczający (aby odrobić wszystkie wcześniejsze straty – przyp. tłum.).

Fakt, że ceny czosnku spadły gwałtownie w tym roku, nie był w rzeczywistości niespodzianką, ale skala przecen jest większa od spodziewanej. Ogólnie rzecz biorąc, znaczny spadek cen czosnku następuje w cyklach co trzy do czterech lat. Tegoroczna niska cena to tylko część cyklu czosnkowego.

Głównym powodem jest to, że rynek czosnku w ciągu ostatnich dwóch lat był całkiem dobry. Producenci czosnku powiększyli obszar nasadzeń, co doprowadziło do znacznego zwiększenia podaży. Rynek ma ograniczone możliwości, co z kolei doprowadziło do poważnego spadku ceny.

Ponadto obecnie magazyny-chłodnie do przechowywania czosnku są względnie pełne, a rynek wciąż znajduje się w stanie nasycenia. Dlatego oczekuje się, że obecna negatywna  sytuacja potrwa jeszcze około roku, a perspektywy dla rynku czosnku na 2019 rok nadal nie są optymistyczne. Jednak ceny czosnku już osiągnęły dno, a nawet nieco się od niego odbiły, więc można oczekiwać, iż w późniejszym okresie nadal będzie rosnąć, tyle, że ten wzrost nie będzie szybki.

Podobne
Czosnek
2018-11-27 19:30
Chiny – czosnek tańszy niż rok temu
Coraz większa konkurencja na globalnym rynku, coraz mniej korzystne realia cenowe – chiński sektor czosnku nie ma łatwej drogi przed sobą, chociaż Chiny wciąż są światowym liderem w handlu tym warzywem. O chińskim czosnku pisze portal www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Czosnek
2018-11-09 09:00
Hiszpania – dyferencjacja kluczem na rynku czosnku
Dyferencjacja (odróżnienie się) to dla hiszpańskich producentów z El Ajero klucz do skutecznego konkurowania na rynku czosnkowym zdominowanym przez Chiny, czytamy na portalu www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Czosnek
2018-10-31 15:45
Import czosnku po II. kw. 2018 r.
Spadek importu czosnku w relacji rok do roku. Analizujemy dane GUS za drugi kwartał 2018 roku.
czytaj więcej
Czosnek
2018-10-19 13:52
Chiny – rekordowo tani czosnek
Ceny czosnku w Chinach spadły do najniższego poziomu od dziesięciolecia, wynika z informacji portalu www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Czosnek
2018-10-04 13:53
Hiszpania – dramatyczna sytuacja na rynku czosnku
Nowy sezon czosnku w Hiszpanii ma bardzo niekorzystny przebieg dla tamtejszych producentów tego warzywa, wynika z informacji portalu www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Czosnek
2018-06-27 14:56
Argentyna – kłopoty na rynku czosnku
W Argentynie wciąż jest do sprzedania czosnek z zeszłego sezonu, wynika z informacji portalu www.freshplaza.com. A to oznacza, że całości zeszłorocznego zbioru tego warzywa nie uda się już sprzedać.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.