Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest piątek 3 lipca 2020. Od wczoraj dodano 4846 ceny w 37 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Podaż fasolki szparagowej rośnie, ale to wciąż nie to

Fasolka szparagowa
  |   Źródło:
Fasolki szparagowej przybywa, ale jej bieżąca podaż wciąż pozostaje relatywnie niska. Widać to doskonale w hurtowych cenach tego warzywa.

Podaż krajowej fasolki szparagowej rośnie, ale już widać, że jest jej znacząco mniej niż w poprzednich latach, w tej fazie sezonu. To oczywiście konsekwencje niekorzystnej pogody w poprzednich tygodniach. Można wręcz zaryzykować twierdzenie, że fasolki jest bardzo mało, a dowodzą tego jej hurtowe ceny.

W tej chwili ceny sprzedażowe żółtej fasolki szparagowej w hurcie (wciąż jeszcze nie można mówić o prawdziwym dużym hurcie) to przedział 9,00 – 12,00 zł/kg i są one niższe od tych z pierwszego naszego redakcyjnego notowania (4,06 – od 12,00 do 15,00 zł/kg) średnio o 22 procent.

Jednocześnie, co należy mocno podkreślić, obecne hurtowe ceny fasolki szparagowej są najwyższe, dla tej fazy sezonu, w porównaniu z poprzednimi dziesięcioma latami. Nigdy sezon nie startował z tak wysokiego poziomu, nigdy też w okolicach 11 czerwca średnia cena sprzedażowa nie wynosiła 10,50 zł/kg. Najbliżej tego poziomu było w analogicznym okresie 2014 roku i było to 9,50 zł/kg (oczywiście pomijamy ekstremalny rok 2013, kiedy doszło do ogromnego opóźnienia sezonu).

Podobne
Fasolka szparagowa
2019-06-03 13:15
Sezon fasolki szparagowej nabiera tempa
Podaż fasolki szparagowej rośnie i to w szybkim tempie. Nietrudno domyślić się, jaki ma to wpływ na jej hurtowe ceny.
czytaj więcej
Fasolka szparagowa
2019-05-28 19:22
Fasolka szparagowa droższa niż rok temu
Niby sezon krajowej fasolki szparagowej nabiera rozpędu, ale i tak jej ceny pozostają znacząco wyższe od zeszłorocznych.
czytaj więcej
Fasolka szparagowa
2019-05-08 13:58
Rośnie podaż fasolki szparagowej, ale ceny wciąż wysokie
To dopiero początki sezonu fasolki szparagowej i jest ona na razie wciąż bardzo droga, ale jeśli wreszcie pogoda dopisze, to ceny zaczną spadać.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.