Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 2 czerwca 2020. Od wczoraj dodano 2045 ceny w 16 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Ukraina – młoda kapusta weszła na rynek

Kapusta młoda
  |   Źródło:
Na Ukrainie zakarpaccy rolnicy rozpoczęli pierwsze dostawy wczesnej kapusty.

Według danych z codziennego monitorowania projektu APK-Inform: Warzywa i owoce, producenci z Zakarpacia na Ukrainie w tym tygodniu zaczęli wysyłać na rynek pierwszą partię młodej kapusty. Zazwyczaj sezon rozpoczyna się już na początku kwietnia, ale w tym roku zbyt późna wiosna prowadzi do poważnych opóźnień w dojrzałości wczesnej kapusty. Dzisiaj kapusta z ogrzewanych szklarni dopiero zaczyna wchodzić na rynek, ale podaż tych produktów pozostaje dość niewielka.

Obecnie ta wczesna kapusta jest oferowana w małych partiach w cenie 20–27 UAH/kg, czyli 0,74-0,99 USD/kg (3,07-4,14 zł/kg), podczas gdy zainteresowanie zakupami, zdaniem rolników, pozostaje ograniczone. Należy zauważyć, że obecnie wczesna kapusta na Ukrainie jest średnio o 12 procent droższa niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Jeśli chodzi o zeszłoroczną kapustę, w tym tygodniu kontynuowano trend spadkowy jej cen na rynku ukraińskim. Popyt na nią pozostawał bardzo ograniczony, a podaż na rynku była dość duża. Jednocześnie wielu rolników było zainteresowanych sprzedażą pozostałych ilości przed masowym wejściem wczesnej kapusty na rynek i dlatego nadal ustępowało cenowo wobec klientów. Do końca tygodnia wysyłka kapusty ze zbiorów w 2019 roku była realizowana po cenach 2-3,5 UAH/kg, to jest 0,07-0,13 USD/kg (0,31-0,54 zł/kg), to jest średnio o 22 procent taniej niż na koniec poprzedniego tygodnia roboczego.

Podobne
Kapusta
2020-04-10 14:00
Ukraina – tanieje biała kapusta
Ceny białej kapusty na Ukrainie zaczęły spadać.
czytaj więcej
Kapusta
2020-04-10 11:00
Kapusta biała znów zyskuje
Okres przed Świętami Wielkanocnymi przyniósł kolejną falę rosnącego popytu na kapustę białą. Jak to się przełożyło na ceny?
czytaj więcej
Kapusta
2020-04-08 12:00
Rosja – drożej za białą kapustę
Rosyjscy producenci zaczęli podnosić ceny białej kapusty.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.