Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Środa 8 kwietnia 2020. Od wczoraj dodano 2892 ceny w 29 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Kolejne nowalijki na rynku

Większy wybór nowalijek
  |   Źródło:
Wiosna coraz bliżej, a na polskim rynku pojawiają się kolejne nowalijki. Podaż tych warzyw jest na razie niska, a ceny wysokie, ale jak uczy doświadczenie wystarczy kilka tygodni i będzie dużo taniej.

Zima się kończy i polscy producenci, z tygodnia na tydzień mają więcej nowych warzyw do zaoferowania konsumentom. Pierwsze były w tym roku pomidory malinowe. Wciąż jest ich na rynku niezbyt dużo, a ich ceny pozostają wysokie – od 120,00 nawet do 160,00 zł/karton 6 kg. Następnie przyszła kolej na polskie ogórki szklarniowe. Ich ceny zdążyły jeż spaść do poziomu 8,00 – 10,00 zł/kg i dość dobrze sobie one radzą w konkurencji z ogórkami importowanymi. Teraz przyszedł czas na kolejne nowalijki.

Na rynku pojawiły się już polskie pomidory szklarniowe. Wcześniej niż przed rokiem, zaczynają z podobnego, jak wtedy poziomu cenowego – 120,00 zł/karton 6 kg. Oczywiście podaż na razie liczy się w paletach, nie w tonach, ale nawet po tak wysokich cenach znajdują one nabywców. Jak zawsze, większych ilości i poważniejszego handlu polskim pomidorem szklarniowym można spodziewać się koło początku kwietnia. Wtedy podaż jest już na tyle duża, ze ceny schodzą do poziomu, który pozwala nawiązać konkurencję z pomidorem importowanych (czyli do okło 50,00 – 60,00 zł/karton 6 kg).

Na rynku w podwarszawskich Broniszach pojawiły się również pierwsze ogórki „gruntowe”, oczywiście pochodzące z upraw szklarniowych. I znowu, pojawiły się one nieco wcześniej niż w poprzednich latach. Wtedy sezon startował na początku marca. W tym roku ich ceny na starcie są też nieco wyższe 20,00 – 25,00 zł/kg. Rok temu było to 15,00 – 20,00 zł/kg.

Podobne
Krajowe pomidory szklarniowe są teraz najdroższe.
2013-02-21 13:51
Nie tanie nowalijki
Na rynku krajowym pojawia się coraz więcej nowalijek - mimo ceny cieszą się zainteresowaniem kupców.
czytaj więcej
Na Broniszach nowalijki droższe niż rok temu
2012-04-03 09:30
Na Broniszach nowalijki droższe niż rok temu
Mamy wyższe ceny nowalijek przez Święta. Mniej natomiast zapłacimy za warzywa i owoce z roku 2011.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.