Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Niedziela 12 lipca 2020. Od wczoraj dodano 1065 ceny w 14 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Regionalny rynek pomidorów i ogórków – 21. tydz. br.

Pomidory i ogórki
  |   Źródło:
Na regionalnym rynku Europy Wschodniej doszło do uzgodnienia trendów cenowych dla pomidorów i ogórków szklarniowych, pisze portal east-fruit.com.

Ostatni tydzień na rynku warzyw szklarniowych zakończył się, po raz pierwszy od dłuższego czasu, wyrównaniem trendów cenowych. Analitycy projektu EastFruit odnotowali ustanowienie negatywnych trendów cenowych zarówno w segmencie okrągłych czerwonych pomidorów szklarniowych, jak i w segmencie ogórków szklarniowych.

Zdaniem ekspertów na rynku ukraińskim od początku poprzedniego tygodnia stale rośnie podaż pomidorów z lokalnych gospodarstw, a jednocześnie, podobnie jak w poprzednim okresie, pomidory z Polski nadal konkurowały z produktami krajowymi. W tych okolicznościach sprzedawcy coraz częściej uciekają się do rewizji cen w dół.

Pod koniec okresu sprawozdawczego pomidory w Polsce znacząco potaniały, a średnie ceny spadły do ​​0,60 USD/kg, co zapewniło bezwarunkowe pierwsze miejsce pod względem najniższych cen w regionie. Najdroższe czerwone okrągłe pomidory szklarniowe pozostały na rynku Federacji Rosyjskiej, pomimo spadku tychże do 1,40 USD/kg. Według ekspertów minimalne zmiany na rynku pomidorów w okresie sprawozdawczym odnotowano na rynku gruzińskim, podczas gdy w Mołdawii, podobnie jak w pozostałej części regionu, produkty te nadal taniały.

Jeśli chodzi o rynek długiego, gładkiego ogórka szklarniowego, analitycy projektu przyzwyczaili się do błyskawicznych zmian sytuacji w tym sezonie. Jak wspomniano wcześniej, głównym czynnikiem cenowym w tym segmencie jest pogoda, która bezpośrednio wpływa na stabilność bieżących dostaw ogórków na rynki.

Po niedawnym wzroście cen, we wszystkich monitorowanych krajach regionu stwierdzono negatywne tendencje cenowe. Maksymalnie w bieżącym tygodniu ceny ogórków spadły w Gruzji, Mołdawii i na Ukrainie. Do końca minionego tygodnia oferowany najtańszy ogórek szklarniowy był oferowany na Ukrainie, średnio 0,61 USD/kg.

W Mołdawii, po dość zauważalnym obniżeniu wcześniej ustalonych cen, ogórki szklarniowe nadal pozostają najdroższe w regionie, z cenami na poziomie 1 USD za kg.

Analitycy EastFruit zauważyli, że w przeciwieństwie do rynku pomidorów szklarniowych, nie ma znaczących różnic cen we wszystkich monitorowanych krajach regionu w segmencie ogórków, ale nawet ten fakt nie może zagwarantować stabilnej sytuacji rynkowej w najbliższej przyszłości.

Ostatnie informacje (z weekendu) od ukraińskich operatorów rynku mówiły, że będzie kolejny wzrost cen ogórków szklarniowych, ale na potwierdzenie tych informacji trzeba jeszcze zaczekać.

Podobne
Pomidory i ogórki
2019-05-20 14:02
Regionalny rynek pomidorów i ogórków – 20. tydz. br.
Pomidory systematycznie tanieją w monitorowanych krajach regionu Europy Wschodniej i Azji Środkowej. Natomiast sytuacja na rynku ogórków jest niestabilna, wynika z raportu portalu east-fruit.com.
czytaj więcej
Pomidory i ogórki
2019-05-06 10:44
Regionalny rynek pomidorów i ogórków – 18 tydz. br.
Pomidory i ogórki są tańsze w większości monitorowanych krajów regionu Europy Wschodniej i Azji Środkowej, wynika z cotygodniowego raportu portalu east-fruit.com.
czytaj więcej
Pomidory i ogórki
2019-04-23 09:00
Regionalny rynek pomidorów i ogórków – 16. tydz. br.
Pomidory stały się tańsze tylko na Ukrainie i w Polsce, a ceny ogórków spadły w Gruzji i Tadżykistanie, w swoim cotygodniowym raporcie pisze portal east-fruit.com.
czytaj więcej
Pomidory i ogórki
2019-04-15 10:00
Regionalny rynek pomidorów i ogórków
Piętnasty tydzień roku przyniósł, w monitorowanych krajach regionu Europy Wschodniej i Azji Środkowej, wyraźny trend spadkowy cen ogórków szklarniowych. Na rynku pomidorów nie było tak jednoznacznego kierunki zmian cenowych, wynika z raportu portalu east-fruit.com.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.