Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 20 października 2020. Od wczoraj dodano 3155 ceny w 25 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Ukraina – startuje sezon importu pomidorów z Turcji

Pomidory
  |   Źródło:
Pierwsze w tym sezonie partie pomidorów z Turcji pojawiły się na ukraińskim rynku hurtowym, pisze portal east-fruit.com. Nie oznacza to, że sezon pomidorów krajowych na rynku ukraińskim już się zakończył.

Pierwsze partie pomidorów wyprodukowanych w Turcji pojawiły się na rynku ukraińskim, donoszą analitycy z projektu EastFruit. Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami, ceny pierwszych importowanych pomidorów zostały ustalone w przedziale 36 - 38 UAH/kg, to jest 1,30 - 1,37 USD/kg (4,90 – 5,17 zł/kg), w zależności od wielkości partii.

W tym samym czasie niemal wszystkie te sprowadzone tureckie pomidory trafiały  na lokalne rynki hurtowe, ponieważ większość sieci supermarketów nadal współpracowała z krajowymi dostawcami mając zakontraktowane wolumeny produktów krajowych.

Według uczestników rynku zapasy ukraińskich pomidorów są nadal wystarczające, a aktywny handel tymi produktami będzie możliwy co najmniej przez kolejne 7 - 10 dni. Niemniej jednak należy zauważyć, że pozostałe partie krajowych pomidorów, które są oferowane na tamtejszym rynku, nie zawsze mają standardową jakość. Wiele szklarni kończąc sezon zbiera wszystko co zostało na krzakach, dlatego do końca minionego tygodnia ceny ukraińskich pomidorów utrzymywały się w dość szerokim zakresie 20 - 35 UAH/kg, czyli 0,72 - 1,26 USD/kg (2,72 – 4,76 zł/kg). Dodać należy, że uruchomienie importu z Turcji wpłynęło na ustabilizowanie cen pomidorów ukraińskich, pomimo że podaż tych ostatnich w omawianym okresie spadała.

Zgodnie z oczekiwaniami uczestników rynku, liczba ofert pomidorów z Turcji będzie stopniowo rosnąć, a od początku grudnia to właśnie te produkty będą stanowić większość pomidorów na rynku ukraińskim.

Podobne
Pomidory
2018-11-20 10:09
Ukraina, Rosja – drożeją pomidory
Sezonowy spadek podaży jest główną przyczyną wzrostu cen pomidorów szklarniowych zarówno na Ukrainie, jak Również w Rosji, o czym piszą branżowe portale www.fruit-inform.com i east-fruit.com.
czytaj więcej
Pomidory
2018-10-26 00:00
Uzbekistan – Rosjanie inwestują w produkcję pomidorów
W Uzbekistanie rosyjska firma stworzy największy agrokompleks do produkcji pomidorów, o czym pisze portal east-fruit.com.
czytaj więcej
Pomidory
2018-10-23 10:00
Rośnie popyt na albańskie pomidory i paprykę
"Polska i Holandia w końcu odkryły nasz potencjał", mówi albański eksporter warzyw, o czym pisze portal www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Pomidory
2018-10-16 13:28
Pomidory tańsze niż we wrześniu
Październik przyniósł znaczne zmiany w cenach pomidorów szklarniowych w polskim hurcie.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.