Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sroda 26 luty 2020. Od wczoraj dodano 3187 ceny w 28 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Rosja – a ziemniaki znów taniej

Ziemniaki
  |   Źródło:
W Rosji popyt i ceny ziemniaków nadal spadają.

Według specjalistów projektu EastFruit, od końca grudnia ubiegłego roku do chwili obecnej popyt na ziemniaki w Rosji pozostaje na dość niskim poziomie. Jednocześnie producenci nadal nie mają możliwości podnoszenia cen tych produktów, głównie ze względu na duże zapasy ziemniaków w gospodarstwach domowych.

Obecnie rosyjscy rolnicy w głównych regionach produkcji są gotowi do sprzedaży ziemniaków w cenie 6-13 rubli/kg, to jest 0,10-0,21 USD/kg (0,37-0,80 zł/kg) w zależności od jakości, ale producenci przyznają, że jeśli ziemniak jest droższy niż 8 rubli/kg, czyli 0,13 USD/kg (0,50 zł/kg), to transakcje są dość rzadkie. W rezultacie od początku tego tygodnia ceny tych warzyw spadły średnio o 10 procent.

Uczestnicy rynku uważają, że przyczyną tak niskich cen jest mała aktywność handlu w związku z nadwyżką podaży na rynku, wywołaną kolejnym wzrostem produkcji ziemniaków w kraju.

Warto zauważyć, że w tej chwili ceny ziemniaków w Rosji są już średnio o 21 procent niższe niż w połowie stycznia 2019 roku. Jednocześnie uczestnicy rynku są dość pesymistyczni. Według nich, biorąc pod uwagę duże wolne ilości ziemniaków na rynku, nie ma powodu, aby liczyć na wzrost cen w tym segmencie w najbliższej przyszłości.

Podobne
Ziemniaki i marchew
2020-01-13 13:00
Regionalny rynek ziemniaków i marchwi – 2. tydz. br.
Jak zmieniła się sytuacja na rynku ziemniaków i marchwi w monitorowanych krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej?
czytaj więcej
Ziemniaki
2020-01-10 13:28
Kraje NEPG- lepszy popyt na ziemniaki
Poprawiający się popyt i słabsza podaż, tak w największym skrócie można opisać sytuację na rynku ziemniaków kontynentalnych krajów organizacji NEPG (Belgii, Holandii, Francji i Niemiec).
czytaj więcej
Ziemniaki
2020-01-09 12:00
Mołdawia – problemy z ziemniakami
Stowarzyszenie Producentów Ziemniaków Mołdawii: Mołdawia ryzykuje, że stanie się krajem krytycznie uzależnionym od importu ziemniaków.
czytaj więcej
Wzrośnie popyt na ziemniaki?
2020-01-07 11:48
Wzrośnie popyt na ziemniaki?
Nowy Rok za nami, co teraz czeka polski hurtowy rynek ziemniaków?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.