Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sobota 19 września 2020. Od wczoraj dodano 3215 ceny w 29 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś: Start  »  Sałata lodowa znów droga

Sałata lodowa znów droga

Ceny sałaty lodowej
  |   Źródło:
Ceny sałaty lodowej importowanej z Hiszpanii pozostawały w trendzie spadkowym od stycznia do początku kwietnia. W ostatnich dniach trend ten został zastopowany, a ceny sałaty lodowej znów rozpoczęły wędrówkę w górę.

Na krajową sałatę lodową trzeba jeszcze poczekać. Spośród najpopularniejszych sałat, lodowa z krajowej produkcji pojawia się najpóźniej. Polską sałatę masłową mamy już dostępną od pewnego czasu, a jej podaż zdążyła wzrosnąć na tyle, że zaczęła już wypierać z naszego rynku import.

Wracając zaś do sałaty lodowej – tu import jeszcze przez jakiś czas będzie dominował. Niestety, z punktu widzenia konsumentów, sytuacja zmieniać się zaczęła w niekorzystnym kierunku. Hiszpańska sałata zaczęła ostatnio drożeć w hurcie, za sprawą mniejszej podaży.

Poprzedni szczyt cenowy miał miejsce w styczniu. Ale było to tylko krótkie odbicie w górę na poziom 40,00 zł/karton 10 szt. Taka chwilowa przerwa w trendzie spadkowym. Jeśli pominiemy ten epizod, to można powiedzieć, że ceny sałaty lodowej spadały od listopada zeszłego roku, niemal od początku sezonu importowego, który zaczynał się z cenami średnimi na poziomie 55,0 – 56,50 zł/karton 10 szt.

Potem ceny spadały aż do kwietnia, minimum osiągając w okolicach 9 kwietnia, na poziomie 24,00 zł/karton 10 szt. Wydawałoby się, że dużych zmian w górę nie należy oczekiwać. W końcu pogoda zaczęła się poprawiać. Niestety, jednak trend uległ odwróceniu i mamy wyższe ceny.  W zeszłym tygodniu było to 35,00 – 38,00 zł/karton 10 szt., a obecnie ceny sięgnęły 40,00 zł/karton 10 szt.

Podobne
Ceny sałaty lodowej
2013-02-27 15:01
Lepszy popyt na sałatę lodową
Sprzedaż sałaty lodowej z importu jest obecnie na dobrym poziomie. Ceny mocno spadły, co przyczyniło się do umocnienia popytu.
czytaj więcej
Ceny sałaty
2013-02-06 08:01
Sałata lodowa jest coraz tańsza
Sałata lodowa importowana z Hiszpanii już bardzo potaniała, a wiele na to wskazuje, że będzie jeszcze tańsza.
czytaj więcej
Ceny sałaty lodowej
2013-01-29 14:39
Sałata lodowa jeszcze tańsza
W przeciągu ostatniego tygodnia ceny importowanej sałaty lodowej znów spadły. Ta kolejna obniżka ma to samo źródło, co i poprzednie – zdecydowany wzrost produkcji sałaty lodowej w Hiszpanii.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.