Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sroda 8 kwietnia 2020. Od wczoraj dodano 3257 ceny w 30 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Znalezione w sieci

2020-04-07 21:10
MRPiPS: przedsiębiorcy wnioskowali już o ponad 672 mln zł dofinansowania do wynagrodzeń
Przedsiębiorcy złożyli wnioski o rządowe wsparcie na dofinansowanie wynagrodzeń z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych dla prawie 140 tys. pracowników – poinformowało we wtorek PAP Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Łączna kwota, o którą wnioskują przedsiębiorcy, to ponad 672 mln zł.
czytaj więcej
2020-04-07 19:14
Będzie zakaz wstępu do gospodarstw rolnych dla aktywistów prozwierzęcych
Ministerstwo rolnictwa zapowiada wprowadzenie zakazu wstępu tzw. aktywistów pro-zwierzęcych na teren gospodarstw rolnych. Jednocześnie przypomina, że ich także obowiązują obecne zakazy poruszania się wprowadzone w związku z wystąpieniem epidemii koronawirusa.
czytaj więcej
2020-04-07 19:05
Tarcza 2.0 to także wsparcie dla rolników na kwarantannie
W projekcie Tarczy antykryzysowej 2.0 znalazły się mechanizmy wsparcia dla rolników objętych kwarantanną i wsparcie dla sektora rolno-spożywczego - poinformował we wtorek w Sejmie szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber, przedstawiając szczegóły kolejnego rządowego projektu ustawy z tarczy antykryzysowej .
czytaj więcej
2020-04-07 16:12
Jak w dobie koronawirusa i izolacji utrzymać lojalność konsumenta? (raport)
W dobie epidemii koronawirusa i zamkniętych galerii handlowych dla niektórych branż takich jak detaliczna, logistyczna czy kurierska, internet stał się niezbędny dla utrzymania ciągłości biznesowej. W czasie kryzysu zdolność natychmiastowej adaptacji oraz elastyczność w kreowaniu doświadczeń konsumenckich jest podstawowym warunkiem sukcesu.
czytaj więcej
2020-04-07 10:00
Skutkiem ubocznym koronawirusa będą zatory płatnicze. Najbardziej narażona jest branża detaliczna
Aż 25 proc. firm w Polsce boryka się z zatorami płatniczymi, których konsekwencją są problemy z płynnością, spadek konkurencyjności, a w ostateczności upadłość. Epidemia koronawirusa i paraliż gospodarczy, w którym się znaleźliśmy, jeszcze pogłębi ten stan. Zdaniem ekspertów DNB Bank Polska najbardziej na zatory płatnicze narażone są obecnie branże detaliczna oraz motoryzacyjna. Rozwiązaniem ich problemów może być faktoring oraz dodatkowe finansowanie.
czytaj więcej
2020-04-06 19:35
Naukowcy z Wietnamu: Wyodrębniliśmy drugą odmianę koronawirusa
Wietnamscy naukowcy ogłosili, że nowy koronawirus powodujący Covid-19 przeszedł mutację i występuje w tym kraju w dwóch odmianach - informuje na swoim portalu rządowa gazeta „Viet Nam News”.
czytaj więcej
2020-04-06 19:30
MFW: Są oznaki ożywienia gospodarczego w Chinach
Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) poinformował w poniedziałek o odnotowaniu niewielkich oznak ożywienia gospodarczego w Chinach. Ostrzegł jednak, że nie należy wykluczyć nawrotu pandemii zarówno w tym kraju, jak i w innych.
czytaj więcej
2020-04-06 17:14
PIH: Godziny dla seniorów paraliżują pracę sklepów
System robienia zakupów przez seniorów w godzinach pomiędzy 10.00 -12.00 wymaga korekty. Zdarza się, że takie rozwiązanie paraliżuje pracę sklepów - oceniła w poniedziałek Polska Izba Handlu
czytaj więcej
2020-04-06 16:35
Rolnicy apelują o utrzymanie płynności finansowej branży rolno-spożywczej
W okresie epidemii niezwykle ważne jest zapewnienie ciągłości produkcji rolno-spożywczej. Nie będzie to możliwe bez zapewnienia płynności finansowej gospodarstw rolnych i firm przetwórczych - oceniają w liście do premiera organizacje rolnicze.
czytaj więcej
2020-04-05 18:20
W projekcie noweli tarczy antykryzysowej m.in. zwolnienie ze składek firm do 49 pracowników
Rozszerzenie kręgu przedsiębiorców, którzy będą uprawnieni do skorzystania z 3-miesięcznych wakacji składkowych o płatników zgłaszających do ubezpieczenia do 49 osób - to jedno z założeń projektu zmian dot. tzw. tarczy antykryzysowej, do którego dotarł Dziennik Gazeta Prawna .
czytaj więcej
2020-04-05 14:20
Szumowski: w każdym tygodniu będziemy dostosowywali treść rozporządzeń do bieżącej sytuacji
W każdym tygodniu będziemy dostosowywali treść rozporządzeń do bieżącej sytuacji - podkreślił w sobotę minister zdrowia Łukasz Szumowski. Szef KPRM Michał Dworczyk zapowiedział zwiększoną liczbę kontroli służb w niektórych miejscach.
czytaj więcej
2020-04-04 19:09
Ziemniaki i pomidory na telefon - we Wronkach ruszyło e-targowisko
Ziemniaki, pomidory, czy jajka można zamówić telefonicznie u lokalnych sprzedawców; niektóre z produktów dostarczane są także bezpośrednio do domów odbiorcy. W związku z epidemią koronawirusa, we Wronkach (wielkopolskie) ruszyło E-targowisko .
czytaj więcej
2020-04-04 18:55
MRiRW uruchamia platformę wymiany informacji dla sektora rolnego
Ministerstwo rolnictwa uruchomiło w piątek platformę wymiany informacji dla branży rolno-spożywczej o wolnych mocach przerobowych, składowych czy też potrzebach podjęcia współpracy w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego.
czytaj więcej
2020-04-04 12:25
Nielsen: Koronawirus zmodyfikuje trendy na rynku spożywczym
Wybory konsumentów na rynku spożywczym dominowały dotychczas trendy prozdrowotne. Klienci chcieli jeść coraz zdrowiej, kupować żywność bio i eko. Na skutek wybuchu epidemii koronawirusa ważniejsza dla klientów stała się sterylność i higiena produktów. A nad zrównoważony rozwój producentów klienci przedkładają ich odpowiedzialność społeczną - zauważył Konrad Wacławik z Nielsen w czasie webinarium na temat wpływu Covid19 na zachowania konsumentów.
czytaj więcej
2020-04-04 10:24
Zakład Horteksu w Rykach jest na sprzedaż?
- Hortex na sprzedaż. Ludzie boją się o pracę - taka informacja pojawiła się w lokalnych mediach, w gazecie Twój Głos. Gazeta Powiatu Ryckiego.
czytaj więcej
2020-04-03 09:21
Skala bezrobocia wszystkich zaskoczy
Choć pracodawcy ostrzegają przed masowymi zwolnieniami, ekonomiści nie są zgodni co tego, jak długo i jak mocno rynek pracy będzie cierpiał z powodu koronawirusa - podkreśla Puls Biznesu w weekendowym wydaniu.
czytaj więcej
2020-04-02 21:39
Problem najmu lokali nie tylko w galeriach handlowych
W związku z rozpowszechnianiem się w Polsce wirusa COVID- 19 (koronawirusa) oraz wejściem w życie przepisów związanych z tą kryzysową sytuacją, w tym regulacji dotyczących wygaszenia najmów w obiektach handlowych o powierzchni sprzedaży pow. 2000 m2, należy zwrócić uwagę na problemy związane z brakiem możliwości prowadzenia działalności, które dotyczą również podmiotów korzystających z innych lokali niż objęte regulacjami dotyczącymi wygaszenia umów – mówi r. pr. Adam Puchalski, prawnik FILIPIAK BABICZ LEGAL.
czytaj więcej
2020-04-02 20:01
Minister finansów: Jeżeli wyjdziemy z kryzysu w maju to wzrost PKB Polski może być dodatni
Jeżeli wyjdziemy z kryzysu w maju br. to wzrost PKB Polski może być zerowy bądź 0,5 proc. na plusie - powiedział w czwartek w radiowej Trójce minister finansów Tadeusz Kościński.
czytaj więcej
2020-04-02 18:44
Izby rolnicze proponują utworzenie Funduszu Rolnego
Krajowa Rada Izb Rolniczych proponuje utworzenie Funduszu Rolnego i apeluje do premiera Mateusza Morawieckiego o potraktowanie rolnictwa i zakładów przetwórczych branży rolno-spożywczej jako priorytetu.
czytaj więcej
2020-04-02 18:11
Andrzej Gantner: Firmy spożywcze muszą mieć stały dostęp do środków ochrony osobistej
Pracownicy powinni być oddaleni od siebie o co najmniej 1,5 metra, a jeśli jest to niemożliwe, muszą mieć zapewnione środki ochrony osobistej – to ostatnie wytyczne rządu. Pytamy Andrzeja Gantnera, dyrektora generalnego i wiceprezesa Polskiej Federacji Producentów Żywności, jak wygląda zaopatrzenie firm spożywczych w te artykuły i czy producenci żywności powinni być traktowani priorytetowo w tej sprawie.
czytaj więcej
1 2 3 4 5 6 7 8 ...
Idź do strony: