Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0

Znalezione w sieci

2019-02-19 14:33
Prezes KUKE o możliwościach eksportu, wymiany handlowej i rozwoju polskich firm spożywczych na Ukrainie (wywiad)
Wymiana handlowa z Ukrainą rośnie i jest to rynek o znacznym potencjale rozwoju dla polskich eksporterów. I choć sektor spożywczy stanowi zaledwie ok. 9 proc. naszego eksportu do tego kraju, to warto pamiętać, że bardzo istotnym sektorem ukraińskiej gospodarki jest rolnictwo, co otwiera możliwość ekspansji dla polskich firm produkujących na potrzeby tego sektora - mówi serwisowi portalspozywczy.pl Janusz Władyczak, prezes KUKE (Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych).
czytaj więcej
2019-02-19 14:30
KUPS i KZGPOiW apelują o utrzymanie podatku VAT na nektary i napoje na dotychczasowym poziomie
Producenci soków oraz owoców i warzyw, zrzeszeni wokół Krajowej Unii Producentów Soków oraz Krajowego Związku Grup Producentów Owoców i Warzyw, negatywnie oceniają podwyżkę podatku VAT do 23 proc. na napoje owocowe i warzywne. Opinia ta została wyrażona przez przedstawicieli branży podczas posiedzenia sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, które odbyło się 19 lutego br. - Od początku ostrzegamy przed niekorzystnymi zmianami, jakie ustawa niesie dla polskiej gospodarki – sadowników, rolników, producentów oraz konsumentów - informują strony.
czytaj więcej
2019-02-19 14:03
Ekspert: Zaskakująco wysokie tempo wzrostu płac w styczniu
Zaskakująco wysokie tempo wzrostu płac w styczniu - ocenił główny ekonomista Credit Agricole Bank Polska Jakub Borowski odnosząc się do wtorkowych danych GUS. Jego zdaniem przyczyniła się do tego większa niż przed rokiem podwyżka płacy minimalnej.
czytaj więcej
2019-02-18 18:40
Państwa UE wzywają do upowszechniania zastosowań sztucznej inteligencji
Unijni ministrowie odpowiedzialni za sprawy przemysłu wezwali w poniedziałek do intensywniejszego opracowywania, wdrażania i upowszechniania zastosowań sztucznej inteligencji w gospodarce, tak aby Europa stała się światowym liderem w tej dziedzinie.
czytaj więcej
2019-02-18 16:44
Opolska skarbówka ostrzega rolników przed podróbkami
Przed rozpoczęciem wiosennych zabiegów Izba Administracji Skarbowej (IAS) w Opolu ostrzega rolników przed kupnem nielegalnych i podrabianych środków ochrony roślin oferowanych głównie na internetowych portalach lub przez obwoźnych sprzedawców.
czytaj więcej
2019-02-18 15:24
Andrzej Duda weźmie udział w inaugurującym spotkaniu Porozumienia Rolniczego
Prezydent Andrzej Duda w środę weźmie udział w inaugurującym spotkaniu Porozumienia Rolniczego - poinformowała w poniedziałek Kancelaria Prezydenta RP. Porozumienie Rolnicze - zgodnie z intencją resortu rolnictwa - ma pomóc w debacie nad zmianami w polskim rolnictwie.
czytaj więcej
2019-02-18 14:48
Ostropest plamisty zyskuje na popularności
Do niedawna rósł dziko w Europie Środkowej, Ameryce Południowej, Azji Mniejszej czy Afryce. Ostropest plamisty, to roślina jednoroczna nie mająca szczególnych wymagań klimatycznych, ani glebowych, za to posiadająca cenne składniki dla organizmu. Dlatego wielu rolników rozpoczęło uprawę tej rośliny na swoich ziemiach. Widząc rosnący potencjał w surowcu, dystrybutorzy dodatków piekarniczych coraz więcej importują i sprzedają go olejarniom oraz do konfekcjonowania.
czytaj więcej
2019-02-18 13:36
Ukraina coraz bardziej samowystarczalna w zakresie produkcji jabłek
Rośnie poziom samowystarczalności Ukrainy w zakresie jabłek, co skutkuje istotnym spadkiem ich importu. - Według danych USDA, Ukraina w sez. 2017/18 zaimportowała jedynie 4,6 tys. t jabłek, eksportując jednocześnie 41 tys. t. Dla porównania w sez. 2016/17 import wyniósł 42 tys. t, a eksport niespełna 13 tys. t. - mówi Mariusz Dziwulski, analityk banku PKO BP.
czytaj więcej
2019-02-17 15:45
Gdańscy chemicy wynaleźli biotworzywo do produkcji np. jednorazowych naczyń
Biotworzywo składające się głównie ze skrobi wynaleźli chemicy z Politechniki Gdańskiej. Może ono służyć np. do wyrobu jednorazowych naczyń, które - po użyciu i zakompostowaniu, ulegną biodegradacji. Uczelnia szuka producentów chętnych do wykorzystania wynalazku.
czytaj więcej
2019-02-17 10:59
Co trzeci deportowany migrant wraca do RFN
Jedna trzecia deportowanych z Niemiec migrantów wraca do tego kraju - wynika z szacunkowych danych, które w niedzielę przedstawił Welt am Sonntag . Są to osoby, których wnioski azylowe rozpatrzono negatywnie i które otrzymały zakaz wjazdu do kraju.
czytaj więcej
2019-02-16 14:25
KOWR: wkrótce prace nad teledetekcją satelitarną
Ocena stanu upraw oraz typowanie pól zagrożonych takimi zjawiskami jak wymarznięcia, wymoknięcia czy susza - to główne założenia uruchamianego w Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa projektu wykorzystującego zdjęcia satelitarne.
czytaj więcej
2019-02-16 08:35
Analitycy: diesel najdroższy od listopada zeszłego roku
Diesel jest aktualnie najdroższy od listopada zeszłego roku - wskazują w cotygodniowym podsumowaniu analitycy rynku paliw. Prognozują, że podwyżki na stacjach wydają się być nieuniknione, bo poza wzrostem cen surowca widoczne jest osłabienie złotego.
czytaj więcej
2019-02-15 15:46
Ceny ziemniaków biją rekordy
Sytuacja na europejskim rynku ziemniaków w bieżącym sezonie jest zdeterminowana przez bardzo niskie zbiory w większości krajów, przy jednoczesnym rosnącym zapotrzebowaniu przemysłu ziemniaczanego na surowiec. Dotyczy to zwłaszcza Belgii, Holandii, Francji i Niemiec, ale również i krajów z Europy Środkowo-Wschodniej, w tym również i Polski. W konsekwencji spadku podaży i wzrostu popytu ziemniaki w bieżącym sezonie systematycznie drożeją, a ich ceny w niektórych krajach kształtują się na dotychczas nienotowanych poziomach - informują eksperci IERiGŻ.
czytaj więcej
2019-02-15 14:53
IERiGŻ: Rosnące ceny niemieckich ziemniaków wpływają na poziom cen w Polsce
Sytuacja na europejskim rynku ziemniaków w bieżącym sezonie jest zdeterminowana przez bardzo niskie zbiory w większości krajów, przy jednoczesnym rosnącym zapotrzebowaniu przemysłu ziemniaczanego na surowiec. Dotyczy to zwłaszcza Belgii, Holandii, Francji i Niemiec, ale również i krajów z Europy Środkowo-Wschodniej, w tym również i Polski. W konsekwencji spadku podaży i wzrostu popytu ziemniaki w bieżącym sezonie systematycznie drożeją, a ich ceny w niektórych krajach kształtują się na dotychczas nienotowanych poziomach - informują eksperci IERiGŻ.
czytaj więcej
2019-02-15 14:49
ARiMR: ruszyło przyjmowanie oświadczeń ws. dopłat bezpośrednich
W tym roku po raz drugi polscy rolnicy będą składali wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych z PROW 2014-2020 obowiązkowo przez internet - za pomocą aplikacji eWniosekPlus. Właścicielom małych gospodarstw pozostawiono, tak jak w 2018 r., możliwość złożenia oświadczenia.
czytaj więcej
2019-02-14 17:56
Poczta Polska pozyska flotę aut elektrycznych
Kilkadziesiąt aut elektrycznych o ładowności do 800 kg będzie przewozić paczki klientów Poczty Polskiej już jesienią 2019 roku. To efekt ubiegłorocznych testów tych pojazdów. Kolejną grupę aut, tym razem większych, pocztowcy przetestują od 14 lutego br.
czytaj więcej
2019-02-14 17:40
KE, PE i Rada UE porozumiały się ws. utworzenia Europejskiego Urzędu ds. Pracy
Komisja Europejska, Parlament Europejski i kraje UE osiągnęły w czwartek wstępne porozumienie w sprawie utworzenia Europejskiego Urzędu ds. Pracy. Nowa agencja ma m.in. pilnować przestrzegania w Unii Europejskiej przepisów dotyczących mobilności pracowników.
czytaj więcej
2019-02-14 15:26
Bronisze: Bardzo wysokie ceny warzyw krajowych
W lutym zazwyczaj obserwujemy wzrost cen warzyw krajowych. Spowodowane jest to zmniejszeniem podaży i kosztami przechowywania w nowoczesnych chłodniach. Jednak w tym sezonie ceny poszybowały do wysokości bardzo rzadko spotykanych o tej porze roku - informuje Rynek Hurtowy Bronisze.
czytaj więcej
2019-02-14 14:38
Podlaskie: Blisko 30 mln zł na centra logistyczne w regionie
27,3 mln zł unijnego dofinansowani otrzymają cztery firmy na budowę i rozbudowę centrów logistycznych w Podlaskiem - zdecydował w czwartek zarząd województwa podlaskiego. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.
czytaj więcej
2019-02-14 13:33
Twardy brexit zastopuje odpływ Ukraińców do Niemiec
Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej bez umowy, tzw. twardy brexit, to duże zagrożenie nawet dla 179 tys. miejsc pracy w Unii Europejskiej. Ponad połowa z nich znajduje się w Niemczech – wynika z analiz niemieckich ekonomistów. W efekcie u naszych zachodnich sąsiadów spadnie popyt na pracowników z Ukrainy. Zdaniem ekspertów Personnel Service może to zmienić scenariusz odpływu Ukraińców do Niemiec, zatrzymując w Polsce nawet 100 tys. spośród pracowników, którzy potencjalnie mogli wyjechać za Odrę.
czytaj więcej
1 2 3 4 5 6 7 8 ...
Idź do strony: