Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest poniedziałek 3 sierpnia 2020. Od wczoraj dodano 3020 ceny w 25 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Rosja – biała kapusta jeszcze tańsza

Kapusta
  |   Źródło:
Rosyjscy producenci ponownie obniżają ceny białej kapusty.

W tym tygodniu w Rosji nastąpiła kontynuacja trendu spadkowy cen białej kapusty. Według analityków projektu EastFruit zniżka cen wynika z braku popytu na to warzywo, co z kolei jest konsekwencją jego niskiej jakości.

Według rosyjskich rolników pogoda w tym sezonie nie miała najlepszego wpływu na wygląd średnio-późnych odmian kapusty. Z powodu przedłużających się deszczy na polach kapusty powstał nadmiar wilgoci, co następnie doprowadziło do pękania główek.

W konsekwencji przez ostatni tydzień cena kapusty w Rosji spadła średnio o 22 procent. Obecnie większość producentów oferuje kapustę białą w cenach 9-16 rubli/kg, czyli 0,14-0,24 USD/kg (0,53-0,95 zł/kg), podczas gdy tydzień wcześniej cena kapusty często osiągała 20 rubli/kg, to jest 0,30 USD/kg (1,19 zł/kg po obecnym kursie średnim).

Rolnicy za tak gwałtowny spadek cen obwiniają niski popyt na kapustę białą, podczas gdy podaż na rynku gwałtownie rośnie, ponieważ większość gospodarstw rozpoczęła już masowe dostawy późnych odmian tego warzywa.

Warto zauważyć, że w tej chwili cena białej kapusty w Rosji już faktycznie odpowiada poziomowi z tego samego okresu ubiegłego roku. Ponadto producenci nie wykluczają, że ceny tych produktów będą nadal spadać.

Podobne
Kapusta
2019-09-04 09:00
Globalny rynek kapusty
IndexBox opublikował raport na temat światowego rynku kapusty. Poniżej jego streszczenie.
czytaj więcej
Kapusta biała
2019-09-03 13:55
Kapusta biała – problemów ciąg dalszy?
Pogoda sprawiła, że na polskim rynku mieliśmy w tym sezonie dużo problemów z podażą wczesnej kapusty. Czy z odmianami późnymi będzie podobnie?
czytaj więcej
Kapusta
2019-08-12 18:27
Kapusta biała – nie wszyscy chcą czekać
Przyszłość na rynku kapusty białej rysuje się coraz ciekawiej. Wygląda bowiem na to, że nie wszyscy producenci kapusty późnej chcą czekać z jej zbiorem i sprzedażą.
czytaj więcej
Kapusta
2019-07-17 08:00
Rosja – kapusta wciąż drożeje
Rosyjscy rolnicy nadal podnoszą ceny białej kapusty.
czytaj więcej
Komentarze
2019-09-05
jedziemy po kapuste do ruskich niema sentymentow
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.