Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest poniedziałek 25 maja 2020. Od wczoraj dodano 883 ceny w 8 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Światowy Indeks Bezpieczeństwa Żywności

  |   Źródło:
Firma DuPont zleciła brytyjskiej firmie Economist Intelligence Unit przeprowadzenie badań i opracowanie innowacyjnego Światowego Indeksu Bezpieczeństwa Żywności.

Economist Intelligence Unit jest częścią Economist Group, założona w 1946 roku jako jednostka badawcza dla gazety Economist.

Od 1802 roku, firma DuPont wykorzystuje naukę i wdraża innowacyjne produkty i usług. DuPont pracuje nad tematem bezpieczeństwa, energii i ochrony żywności. Firma twierdzi, że kwestie te nie mogą być rozwiązane przez pojedyncze państwa, rządy lub organizacji, na własną rękę. Wierzy, że dzięki nauce i współpracy, można zapewnić wystarczająco dużo zdrowej żywności dla ludzi na całym świecie, zmniejszyć zależności od paliw kopalnych, oraz ochronić ludzi i środowisko naturalne dla przyszłych pokoleń.

Podczas opracowywania indeksu ocenie poddano 105 krajów z całego świata, uwzględniono własne, względne poziomy bezpieczeństwa żywności, użyto 25 wskaźników z trzech kategorii: osiągalność cenowa, dostępność, jakość i bezpieczeństwo żywności. Światowy Indeks Bezpieczeństwa Żywności jest pierwszym takim indeksem, który powstał w celu kompleksowego określenia bezpieczeństwa żywnościowego przy jednoczesnym uwzględnieniu tych obszarów. Źródłem danych jest FAO, WTO, Informacje żądowe z danych krajów, wyniki własne i inne.

Wyniki upowszechniono na stronie www.foodsecurityindex.eiu.com

Światowy Indeks Bezpieczeństwa Żywności pozwala określić sytuację żywnościową w danym kraju. Stany Zjednoczone, Dania, Norwegia, Francja, Holandia, Austria, Szwajcaria, Kanada, Finlandia i Niemcy to 10 krajów żywnościowo najbezpieczniejszych. Cechują się obfitymi dostawami żywności, wysokimi dochodami, niskimi wydatkami na żywność w porównaniu do innych nakładów i znacznymi nakładami na badania i rozwój w sektorze rolnictwa.

Polska zajmuje 24 na 105 krajów (17 na 30 z naszego regionu) miejsce pod względem wysokości wskaźnika.

Szczegółowe wyniki: http://www.foodsecurityindex.eiu.com/Country/Details#Poland

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.