Z naszych danych korzystają instytuty, ministerstwa, sieci handlowe dołacz i Ty!

Kup teraz abonament!

Raport cen ziemniaków z dnia 16 lipca 2025 roku

2025-07-16 11:43
  • W lipcu 2025 roku sytuacja cen ziemniaków na polskich rynkach hurtowych pokazuje znaczące zróżnicowanie, które zależy od lokalizacji oraz rodzaju ziemniaków. Analizując dostępne dane, można zauważyć różnice w cenach na Warszawskim Rolno-Spożywczym Rynku Hurtowym w Broniszach oraz na Rolno-spożywczym rynku hurtowym we Wrocławiu.
  • Na rynku w Broniszach cena ziemniaków kształtuje się między 1.00 a 1.30 PLN za kilogram. Ziemniaki odmiany irga są nieco droższe, ich ceny wahają się od 1.25 do 1.50 PLN za kilogram. Z kolei ziemniaki odmiany irys osiągają ceny od 1.33 do 1.60 PLN za kilogram. Warto zauważyć, że pomimo zmienności odmian, rynek Bronisze utrzymuje stabilne ceny bez znaczących wahań.
  • W porównaniu z Broniszami, na rynku we Wrocławiu ceny ziemniaków krajowych są wyraźnie wyższe, mieszcząc się w przedziale od 1.70 do 2.00 PLN za kilogram. Brak zmian w ostatnim okresie sugeruje stabilność rynku, choć wyższe ceny mogą wynikać z większego popytu na lokalne odmiany lub mniejszej podaży w regionie.
  • Interesującym aspektem jest różnica w cenach ziemniaków krajowych w porównaniu do ceny innych ziemniaków na rynku. Ziemniaki krajowe we Wrocławiu są znacznie droższe niż te dostępne w Broniszach, co może wskazywać na ich wyższą jakość lub preferencje lokalnych konsumentów wobec produktów pochodzenia krajowego.
Podsumowując, ceny ziemniaków na polskich rynkach hurtowych różnią się w zależności od lokalizacji i odmiany. Bronisze oferują niższe ceny, podczas gdy Wrocław promuje ziemniaki krajowe po wyższych stawkach. Dla bardziej szczegółowych informacji oraz analiz rynkowych, zapraszamy do subskrypcji abonamentu na fresh-market.pl, gdzie znajdą Państwo pełne zestawienia cen i raporty rynkowe.

Zobacz więcej: Raporty cenowe?preview=1

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem