Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Bakłażany pozostają relatywnie drogie

2020-07-22 14:00

Do szczytu sezonu handlowego polskich bakłażanów zostało jeszcze trochę czasu, jako że najwyższa podaż tych warzyw jest zazwyczaj odnotowywana na początku sierpnia. Wtedy ich hurtowe ceny są najniższe. Na razie jednak tanio nie jest.

W tym roku bowiem jest generalnie drożej niż w poprzednich sezonach, nawet w porównaniu do zeszłego roku, który też był „drogi” na rynku bakłażanów. Ii zapewne nie zmieni się to również w szczytowym okresie bieżącego sezonu To wynik słabszych tegorocznych zbiorów. Bakłażanów jest relatywnie mniej niż w „typowym” sezonie, a do tego popyt na te warzywa utrzymuje się na dobrym, nawet bardzo dobrym poziomie. Bez trudu sprzedałoby się ich więcej, gdyby tylko były dostępne.

Obecnie ceny sprzedażowe bakłażanów w polskim dużym hurcie to 4,00-4,80 zł/kg. To niemało, choć, jak wspomniano, do szczytu sezonu zostało jeszcze trochę czasu. To więcej niż w poprzednim sezonie, kiedy ceny tez nie były niskie. W okolicach 22 lipca 2019 roku było to 3,00 – 3,80 zł/kg. Dla porównania jeszcze rok wcześniej, gdy sezon był bardziej typowy, średnia cena w dużym hurcie wynosiła 2,40 zł/kg. Ceny co prawda ostatnio nieco spadły, bo towaru mimo wszystko przybywa, ale spadły z wysokiego pułapu, bo jeszcze w połowie bieżącego miesiąca ceny te były w przedziale 4,00 – 5,00 zł/kg. Możemy mieć więc powtórkę z zeszłego roku, choć oczywiście bardzo dużo zależy od pogody.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE