Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Ceny bakłażanów szybują w górę

2012-12-12 12:05

W tym sezonie ceny warzyw importowanych z Hiszpanii biją rekordy wysokości. Dotyczy to również bakłażanów. W zeszłym tygodniu odnotowaliśmy zwyżkę cen tych warzyw do poziomu 7,00 – 8,00 zł/kg. I to już były ceny na wysokim poziomie. W zeszłym roku w grudniu ceny sięgnęły „zaledwie” 7,00 zł/kg.

Okazało się, że to nie koniec podwyżek. W tygodniu bieżącym za hiszpańskie bakłażany w hurcie trzeba już płacić 12,00 – 13,00 zł/kg. Cena astronomiczna. Przy tym wcale nie cieszy ona handlowców bowiem tak wysokie ceny odstraszają kupujących i sprowadzanie tak drogich warzyw staje się ryzykowne. W dużych opałach są dostawcy do niektórych sieci handlowych, które grudzień wybrały na okres promocji bakłażanów i oferują je wciąż po 6,00 – 7,00 zł/kg.  

Może to jednak już kres wzrostu cen bakłażana. W Hiszpanii, gdzie na aukcjach hurtowych warzywo to osiągało już ceny na poziomie 1,70 – 1,90 euro/kg ostatnio zanotowano tendencje spadkowe. Może więc bakłażany potanieją, ale jeśli nawet, to raczej nie będą to na razie duże przeceny.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE