Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Brokułów wciąż mało

2020-09-15 09:00

Podaż brokułów w ostatnim czasie wzrosła, a to dzięki sprzyjającym warunkom agrometeorologicznym.  Słoneczna i ciepła aura sprawiła, że bieżący zbiór tych warzyw jest nieco większy niż wcześniej. Jednak ta poprawa nie miała, przynajmniej na razie, wpływu na poziom cen brokułów w polskim hurcie.

Po pierwsze dlatego, że warzyw tych wciąż jest mało. Niewielki wzrost podaży niczego tu fundamentalnie nie zmienił. Po wtóre trzeba pamiętać, że trwa nie tylko sezon handlu brokułami na rynku świeżym, ale i kampania skupu tych warzyw do przetwórstwa. Przy tak ograniczonej dostępności, jak ma to miejsce obecnie, oba te sektory muszą konkurować o towar.

Jeśli chodzi o skup brokułów, to zakłady przetwórcze płacą w tym sezonie 1,90-2,00 zł/kg brokułu różyczkowanego i jest to więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku (1,80 zł/kg). Ceny sprzedażowe brokułów w dużym hurcie na rynku świeżym pozostają stabilne na poziomie 2,40-3,00 zł/szt. i jest to wciąż poziom rekordowo wysoki względem poprzednich dziewięciu sezonów, które zostały ujęte na poniższym wykresie.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE