Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Sandomierz – buraki jeszcze w górę

2013-12-12 14:53

W poprzednim tygodniu buraki na Sandomierskim Ogrodniczym Rynku Hurtowym osiągnęły ceny w przedziale 0,85 – 1,10 zł/kg. Obecnie jest to poziom 0,90 – 1,10 zł/kg. Zmiana może niewielka, ale znacząca.

Co ciekawe buraki nie były jedynym gatunkiem warzyw korzeniowych wykazującym na sandomierskim rynku taką wzrostową tendencję. Podobnie było z marchwią. I tu też mamy drugi tydzień z rzędu taki wzrost. Najpierw do 0,75 – 0,90 zł/kg, a teraz 0,80 – 0,90 zł/kg.

Koniec pierwszego tygodnia grudnia przyniósł na SORH jeszcze jedną korektę in plus. Chodzi mianowicie o ceny ziemniaków. Do 6. grudnia oferowano je po 1,00 – 1,20 zł/kg. obecnie ceny znajdują się w przedziale 1,05 – 1,20 zł/kg. Choć niewykluczone, iż zaraz będziemy świadkami korekty in minus, jako że rynek ziemniaków wyraźnie zwolnił.

W Sandomierzu w omawianym tygodniu pojawiły się ogórki importowane z Hiszpanii. Czas był po temu najwyższy, jako że polski ogórek już z handlu zniknął. Niestety dla konsumentów, obecne ceny ogórków importowanych są dość zaporowe, jako że Hiszpanie mają problem z pogodą, a w konsekwencji z podażą wielu warzyw. W Sandomierzu ogórki te oferowane są po 6,50 – 7,50 zł/kg. Na zeszłotygodniowym poziomie utrzymały się za to ceny papryki importowanej – od 7,00 do 8,00 zł/kg.

Wciąż jeszcze na sandomierskiej giełdzie można kupić polskie pomidory szklarniowe. Obecnie, jak przed tygodniem mają one ceny w przedziale 3,50 – 4,50 zł/kg. Ilości tych pomidorów są coraz mniejsze, coraz słabsza jest ich jakość.

Kolejny tydzień na stałym poziomie pozostają ceny kapusty białej, pekińskiej oraz cebuli. Ta pierwsza sprzedawana jest po 0,70 – 0,90 zł/kg od końca października. „Pekinka” zaś ma ceny 1,50 – 2,50 zł/szt. i również nie zmieniły się one do końca października. Cebula ma niezmienne ceny, z przedziału 1,20 – 1,30 zł/kg jeszcze dłużej, bo od początku października.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE