Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Austria – dobry popyt na cebulę przed Wielkanocą

Przed Wielkanocą popyt na cebulę w Austrii nieco się umocnił i wszedł na dość dobry poziom. Ale tylko jeśli chodzi o handel detaliczny, gdzie widać utrzymująca się popularność cebuli, jako „zdrowego” warzywa, pomagającego w budowaniu odporności organizmu.

O wiele gorzej sytuacja wygląda w w handlu hurtowym i w sektorze HoReCa, czyli w sprzedaży do firm z branży gastronomicznej, która wciąż jest zablokowana przez pandemie koronawirusa.

Nie najlepiej wygląda tez popyt w eksporcie, choć tu przyczyną nie jest brak popytu, a tylko trudności logistyczne. Co więcej popyt na cebule w handlu międzynarodowym powraca falami i choć jest on „poszarpany”, to w perspektywie długookresowej widać tu tendencję do umacniania cen.

Jeśli chodzi o ceny dla producentów, to w szesnastym tygodniu roku pozostały one stabilne. Za cebulę oczyszczoną i przesortowaną, zapakowaną w boksy, jest to 26,00-30,00 euro/100 kg (1,18-1,37 zł/kg). Dla porównania, w tym samym okresie roku 2019 ceny te były na poziomie 58,00-62,00 euro/100 kg (2,64-2,82 zł/kg po obecnym kursie średnim).

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE