Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Austria – wyważony rynek cebuli

Ceny cebuli na austriackim rynku hurtowym pozostają oczywiście dużo niższe niż w zeszłym roku. Tak jest zresztą w całej Europie i póki co, fundamentalnej zmiany w tym zakresie nie będzie.

Jednak sytuacja w Austrii jest o tyle lepsza niż w wielu innych krajach UE ( w tym od sytuacji w Polsce), że tamtejszy popyt jest na tyle duży i stabilny, iż miejscowi producenci nie maja problemów z bieżącym zbytem swojego towaru.

Zwłaszcza teraz, w okresie przedświątecznym, kiedy popyt jeszcze się nieco poprawił – zarówno na rynku krajowym, jak i w eksporcie. Zresztą sprzyjające okazały się nie tylko nadchodzące Święta. Większa sprzedaż cebuli wsparła też pogoda, a konkretnie ochłodzenie, które sprzyja wzrostowi konsumpcji tego warzywa.

Zmiany po stronie popytowej rynku nie były jednak na tyle znaczące, aby wpłynąć kolejny tydzień z rzędu na zwyżkę ceny. Po zeszłotygodniowej podwyżce, teraz ceny się znów ustabilizowały. Za cebulę oczyszczoną i sortowaną jest to 9,00 - 13,00 euro/100 kg. Dla porównania – rok temu ceny znajdowały się w przedziale po 20,00 – 22,00 euro/100 kg.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE