Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Indie – nie będzie zakazu eksportu cebuli

Indyjski rząd rozważał wprowadzenie czasowego zakazu eksportu cebuli. Wynikało to z faktu, że ceny tego warzywa w Indiach, w krótkim czasie mocno poszły do góry. Wynikało z kolei z problemów związanych z podażą cebuli na indyjskim rynku.

W celu omówienia problemu konferował międzyresortowy komitet składający się z przedstawicieli Departamentu Handlu, Ministerstwa Rolnictwa oraz Ministerstwa ds. Konsumentów. Komitet ten, po analizie danych na temat produkcji, eksportu i cen cebuli zdecydował, że zakazu eksportu nie będzie.

Sekretarz Departamentu Handlu Asit Tripathy powiedział: „Zbadaliśmy sytuację i jesteśmy zdania, że wprowadzenie zakazu nie miałoby znaczącego wpływu na poziom krajowych cen cebuli. Eksport jest na niższym poziomie niż przed rokiem, a ceny cebuli na rynku międzynarodowym nie są na tyle wysokie, aby miały większy wpływ na rynek indyjski.”

Sekretarz Tripathy dodał jednak, że ceny cebuli i poziom jej podaży będą stale monitorowane. Przewiduje się też okresowe spotkania Komitetu, który na bieżąco będzie analizował sytuację.

Przeciwne zakazowi eksportu jest zarówno Ministerstwo Rolnictwa, jak i Ministerstwo ds. Konsumentów. Minister Rolnictwa Sharad Pawar stwierdził, że z danych wynika, iż wzrost cen cebuli ma tymczasowy charakter i wynika z trudności w jej transporcie z rejonów produkcji, spowodowanych ulewnymi opadami deszczu.

 

Słowa kluczowe: cebula, eksport cebuli, Indie
Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE