Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Nikaragua szuka nowych rynków dla cebuli

Ministerstwo Rozwoju, Przemysłu i Handlu (Mific) poinformowało, że eksport nikaraguańskiej cebuli na rynki Ameryki Środkowej może napotkać na poważne bariery związane z zaostrzeniem barier fitosanitarnych stosowanych przez kraje tego regionu. Eksport cebuli z Nikaragui boryka się z tego powodu z poważnymi trudnościami, również marketingowymi. Jednocześnie zapewniono, iż rozpoczęto poszukiwania nowych rynków zbytu dla cebuli z Nikaragui.

Minister Orlando Solórzano poinformował, ze problemy z eksportem cebuli SA mu znane i od trzech tygodni specjaliści od eksportu szukają możliwości sprzedaży na nowych rynkach. Informacja od ministra nie zawierała jednak żadnych szczegółów na temat tych działań.

W poprzednich tygodniach przedstawiciele krajowego sektora cebuli oskarżyli ministerstwo o to, że zezwolono na import do Nikaragui cebuli z Holandii. W rezultacie czego do kraju trafiły duże ilości holenderskiej cebuli powodując nasycenie rynku.

Minister stwierdził „Obecnie kraje sąsiednie rozpoczęły stosowanie restrykcji fitosanitarnych, co uderza w nasz eksport. jednak spodziewamy się poprawy sytuacji w tym zakresie.” Minister dodał, że zaproponuje aby przepisy fitosanitarne dla takich produktów, jak cebula zostały poddane standaryzacji, tak aby zapobiec używaniu ich do ograniczania eksportu z innych krajów. Powinno to objąć praktyki rolne i system kontroli środków ochrony roślin.

Słowa kluczowe: cebula, warzywa, Nikaragua
Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE