Oszczedzaj czas i pieniadze- wszystkie informacje o cenach owoców i warzyw w abonamencie Fresh-market.pl

Kup teraz abonament!

Nowa maszyna do sortowania ziemniaków

TOMRA to firma o więcej niż skromnych początkach, mających miejsce w szopie na norweskiej wsi. A teraz służy ona jako doskonały przykład innowacyjnej firmy inżynieryjnej działającej na ponad 50 rynkach na całym świecie. TOMRA oferuje szeroką gamę produktów służących do przetwarzania i sortowania żywności oraz surowców wtórnych i minerałów.

W swojej ofercie mają przeróżne maszyn, zarówno do automatycznego przyjmowania zużytych pojemników, tektury, papieru i folii z tworzywa sztucznego, jak i do sortowania, jak również obierania ziemniaków.

W 2013 roku TOMRA Sorting Solutions wprowadziła na rynek nowy sorter do ziemniaków. FPS (Field Potato Sorter – Polowy Sorter do Ziemniaków) jest pierwszym skutecznym optycznym sorterem stosowanym do nieumytych ziemniaków. Urządzenie korzysta z technologii BSI (Identyfikacja Podpisu Biometrycznego) do oddzielania od ziemniaków: ziemi, kamieni i innych materiałów. Co ważne, usuwa również ziemniaki zgniłe.

Przedstawiciele TOMRA są bardzo zadowoleni z wprowadzenia swojej maszyny na rynek. Zainteresowanie sorterem jest bardzo wysokie. FPS należy do nowej generacji maszyn sortujących. Szczególną jego cechą, o której już nazwa mówi wszystko, jest to, że ziemniaki mogą być sortowane bezpośrednio po zbiorze i nie muszą być przedtem myte. To jest przewaga, jaką daje FPS i to jest cecha, która odróżnia produkt firmy TOMRA od innych sorterów do ziemniaków. Maszyna potrafi usunąć wszystkie niepożądane domieszki, od wszystkich brył i bryłek gleby. W zasadzie wszystko, co nie jest ziemniakiem. Może tu chodzić na przykład o stare  puszki, kamienie i innych obce elementy.

Wyjątkowa w sorterze FPS i całej nowej generacji maszyn TOMRA jest ich czułość, wydajność i łatwość obsługi. Dotychczasowe sortery nie potrafiły odróżnić ziemniaków, które zostały pokryte błotem i ziemią od zwykłych brył gleby. Nowa generacja maszyn jest w stanie zidentyfikować właściwe ziemniaki - dzięki technologii BSI właśnie. TOMRA skoncentrowana jest na razie na wprowadzaniu swojego sortera na rynki Europy Zachodniej. Jednak już myśli o Ameryce Północnej i innych rejonach globu.

Sortowniki są w trzech rozmiarach: najmniejszy ma szerokość przejścia 1200 mm, średni 1800 mm , a największy średni 2400mm (2,4 metra). TOMRA nie tylko sprzedaje swoje sortery, ale również je wynajmuje (na przykład na 10 tygodni sezonu). Jeśli wynajmujący chce kupić sorter po tym okresie, to firma odlicza cenę najmu od kwoty zakupu.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE