Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Oszczedzaj czas i pieniadze- wszystkie informacje o cenach owoców i warzyw w abonamencie Fresh-market.pl

Kup teraz abonament!

Czy w Polsce brakuje ładnej marchwi?

2013-03-04 14:43

A takie właśnie wrażenie, że w Polsce nie ma już ładnej marchwi, można odnieść odwiedzając niektóre hipermarkety w Warszawie. Co, co sklepy te mają do zaoferowania swoim klientom woła o pomstę do nieba. Chyba marchew odpadowa, przeznaczona na karmę dla zwierząt ma lepszy wygląd.

Żeby nie być gołosłownym prezentujemy zdjęcie marchwi, jaka była do kupienia w dużym warszawskim hipermarkecie, w minioną sobotę. Chodzi o hipermarket Auchan na warszawskiej Woli. Problemem jest nie tylko fakt, ze taki towar trafił na sklepowe półki, ale i to, po jakiej cenie był oferowany. Otóż kilogram takiej marchwi sprzedawano po 1,23 zł/kg. Ktoś najwyraźniej stracił, w tym sklepie kontakt z rzeczywistością.

Tak, jak wspomniano wyżej, w tym sezonie jakość polskiej marchwi pozostawia wiele do życzenia. Stąd wyższe, na poziomie 1,00 zł/kg w hurcie, ceny marchwi dobrej jakości. Ale nie oznacza to, że przyzwoitego towaru w ogóle nie da rady kupić. Otóż da radę. I w sieciach handlowych doskonale wiedzą, jak to się robi. A jeśli towar na półkach jest jakościowo słabszy, z takiego lub innego względu, to można go chyba przecenić.

Słowa kluczowe: marchew, ceny marchwi, warzywa
Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE