Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Ceny warzyw na giełdzie kaliskiej

2012-08-28 18:13

Z tego, co działo się z cenami warzyw na giełdzie w Kaliszu, warto przede wszystkim odnotować pewne umocnienie cen selerów i pietruszki. Warzywa te od tygodni taniały i ich ceny znalazły się na bardzo niskim poziomie. We wtorek nastąpiło odbicie ich cen w górę. Mocniej drożała pietruszka – nawet do 2,00 zł/kg, a była już przecież i po 1,00 zł/kg. Selery zdrożały z 1,20 – 1,40 zł/kg na 1,40 – 1,60 zł/kg. W ślad za tymi dwoma warzywami korzeniowymi nie poszła marchew. Jej ceny zostały na poziomie do 0,70 zł/kg za marchew szczotkowaną.

Wciąż drogie pozostają kalafiory. W Kaliszu ich wtorkowe ceny były na poziomie 2,50 zł/szt. Na wyższą podaż, a zatem może i niższe ceny można liczyć dopiero za kilkanaście dni. Coraz tańsza jest natomiast kapusta pekińska, a to dzięki rosnącej jej podaży. Obecnie na giełdzie kaliskiej płaci się za nią 1,20 – 1,30 zł/szt.  I będzie jeszcze taniej, ponieważ wszystko wskazuje na to, iż podaż „pekinki” będzie wysoka. Ostatnie dni [przyniosły pewne wyhamowanie handlu kapustą białą. Importerzy z Rumunii, którzy w ostatnich tygodniach, w całym kraju, kupowali dużo kapusty teraz nieco odpuścili. Jednak na giełdzie kaliskiej ceny kapusty białej pozostały stabilne, 0,45 – 0,50 zł/kg.

Z pewnymi oporami w górę wędrują ceny pomidorów szklarniowych. Za dobrej jakości towar płacono we wtorek 11,00 – 12,00 zł/karton 6 kg (wielkość BB). Jednak wzrost cen, które wcześniej zaczynały się już od 4,00 – 5,00 zł/karton 6 kg, sprawił, iż na giełdzie pojawiło się więcej pomidora i można go było kupić od 8,00 zł/karton 6 kg. Jednak wszystko wskazuje na to, że ceny pomidorów jeszcze pójdą w górę.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE