Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Mało kalafiorów na rynku w Sandomierzu

2012-08-02 09:04

Jeśli chodzi o warzywa, w przypadku których dało się zauważyć problemy od strony podaży, to były to kalafiory i kapusta pekińska. Mniejsza ilość kalafiorów, jaką w środę oferowali sprzedający przełożyła się na ceny tych warzyw. Wzrost cen był rzędu nawet 40 proc. Do tej pory ceny kalafiorów utrzymywały się w Sandomierzu poniżej złotówki za sztukę. Wczoraj trzeba było płacić za ładne kalafiory do 1,40 zł/szt. Jeśli chodzi o kapustę pekińską, to jak w całym kraju, na większe ilości ładnej „pekinki” trzeba będzie jeszcze poczekać do początku zbioru późniejszych odmian. Póki co, ładnej kapusty brakuje, a jej ceny rosną nawet przy ograniczonej podaży. W środę dobrej jakości „pekinka” wyceniana byłą nawet na 2,00 zł/szt.

Pewne zmniejszenie podaży widać było w przypadku ogórków gruntowych. Ceny tych drobniejszych były na poziomie 1,00 zł/kg. Jednak nie ma się co spodziewać wzrostu cen tych warzyw. Taniały natomiast ogórki szklarniowe. Ich ceny znalazły się na poziomie poniżej złotówki za kilogram – 0,60 – 0,90 zł/kg, a słabsze jakościowo oferowano od 0,40 zł/kg.

Tak, jak w całym kraju, tak i w Sandomierzu w środę taniały pomidory szklarniowe. Specyfiką Sandomierza było jednak to, iż tak, jak pomidory zdrożały tu później niż w innych częściach kraju, tak i wczorajszy spadek cen był słabszy. Ceny pomidorów szklarniowych były na poziomie 19,00 – 22,00 zł/karton 6 kg w zależności od wielkości. Na dość wysokim poziomie pozostawały ceny pomidorów gruntowych. Za te dobrej jakości płacono 54,00 – 56,00 zł/18 kg.

W trendzie spadkowym pozostawały ceny warzyw korzeniowych. Młoda marchew kosztowała w środę od 0,60 do 0,80 zł/kg, a młode selery od 2,00 do 2,50 zł/kg.

 

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE