Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Sezon kalafiorów na finiszu

2012-10-18 20:04

Zmiany w podaży kalafiorów dobrze widać na rynku. Choć warzyw tych wciąż jest dość dużo w sprzedaży, jednak widoczne jest to, że ich podaż maleje. A nowych zbiorów już nie będzie. Przynajmniej w znaczących ilościach. Producenci wyprzedają często ostatnie palety z towarem.

Spadek podaży kalafiorów znajduje odbicie w ich cenach, które odbiły się już od dna spowodowanego ostatnim wysypem. Na dobrym poziomie pozostaje też popyt na kalafiory.  Obecnie ceny skupu kalafiorów znajdują się na poziomie 0,80 – 0,90 zł/szt. Przypomnijmy, że jeszcze niedawno było to 0,50 zł/szt. Natomiast ceny sprzedażowe wzrosły z 1,15 – 1,30 zł/szt. do 1,50 – 1,60 zł/szt.

Pogoda w ostatnich dniach sprzyja kalafiorom. Znów zrobiło się cieplej, nie ma przymrozków. To przedłużyło sezon, ale nie na długo. Wkrótce znów na nasz rynek zaczną trafiać kalafiory importowane. Obecne ceny kalafiorów do eksportu, na rynku holenderskim są na poziomie 6,50 – 8,50 euro/karton 6 szt. zależnie od kraju pochodzenia. W przeliczeniu daje to 4,33 – 5,66 zł/szt. Sporo drożej od towaru krajowego.

Słowa kluczowe: kalafiory, ceny kalafiorów, warzywa
Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE