Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Kapusta pekińska – ceny nie odpuszczają

2020-09-08 10:00

Raz nieco w górę, raz trochę w dół, ale generalnie wysoko. Ceny kapusty pekińskiej w dużym hurcie nie odpuszczają i pozostają generalnie wysokie, chociaż widać też, że jest na nie wywierana presja na zniżkę. Na razie jednak presja ta ma bardzo ograniczony wpływ.

Obecnie ceny sprzedażowe kapusty pekińskiej („na gotowo”) w dużym hurcie są w przedziale 2,50-3,00 zł/kg i jest to średnio o 5 procent od szczytu cenowego sprzed kilku dni (średnia 2,90 zł/kg wobec obecnej 2,75 zł/kg). Ale to wciąż bardzo dobry poziom cen, wręcz rekordowy na tle poprzednich sezonów, co widać na naszym wykresie.

Jest lepiej niż rok temu, ale, co również widać na wykresie, raczej nie uda się przebić „piku” cenowego z końcówki września 2015, gdy cena średnia sięgnęła 3,30 zł/kg. Na to podaż „pekinki” jest najpewniej zbyt duża w relacji do bieżącego zapotrzebowania.  Tym bardziej, że nadchodzi czas głównego zbioru, a to oznacza pewny i znaczący spadek cen. Taki trend w okresie głównego zbioru jest regułą na rynku kapusty pekińskiej, co również doskonale widać na zaprezentowanym wykresie.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE