Oszczedzaj czas i pieniadze- wszystkie informacje o cenach owoców i warzyw w abonamencie Fresh-market.pl

Kup teraz abonament!

Kapusta pekińska znów zyskuje?

2014-03-05 20:25

Lutowy dołek cenowy dla kapusiu pekińskiej najwyraźniej już za nami. Ceny sprzedażowe (z opakowaniem) kapusty pekińskiej do eksportu odbiły się od minimum. Średnia cena w dużym hurcie sięgnęła 2,00 zł/kg.  Niektóre skupy w centrum kraju i na Lubelszczyźnie również podniosły ceny do 1,70 – 1,75 zł/kg.

Zdawałoby się zatem, że mamy do czynienia z typową sytuacją: w lutym lekki zastój w eksporcie i korekta ceny, w marcu znów do góry. jednak nie ma jeszcze pewności, że mamy odnowienie trendu wzrostowego. W stosunku do optymistycznego wariantu prognozy (tu zamieściliśmy naszą prognozę cen kapusty pekińskiej) już notujemy opóźnienie. Cena średnia powinna dobijać do 2,20 zł/kg.

Niestety polityka mocno miesza w gospodarce i handlu. Rubel rosyjski nie był jeszcze tak tani. A to poważnie uderza w eksport kapusty pekińskie, bo znacząco podraża polki towar. Dlatego nie wiadomo jeszcze czy mamy korektę ceny w górę, czy to już początek trendu. Ale oczywiście trend i tak przyjdzie, tylko może kilka dni później. W każdym razie te kilka dni zadecydują o tym, jaka będzie cena – czy na koniec marca będzie to 2,50 zł/kg, czy tylko 2,20 zł/kg.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE