Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

W centrum też jest więcej „pekinki”

2013-07-24 15:30

Podaż kapusty pekińskiej na południu kraju zaczęła rosnąć już w zeszłym tygodniu. I chociaż nie była to zmiana spektakularna, to ceny „pekinki” szybko na nią zareagowały. W skupie spadły one do poziomu 2,00 - 2,50 zł/kg.

Bieżący tydzień przyniósł dalszy ciąg tej tendencji. Z tym, że nie już tylko w Małopolsce, ale i w centrum Polski. Na rynku hurtowym widać już dość wyraźną zmianę w podaży, choć wciąż nie ma tu mowy o jakimś zasypywaniu rynku dużymi ilościami „pekinki” Ale po tak „chudych” tygodniach, jak kilka ostatnich każda poprawa jest dobrze widoczna.

W centrum kraju ceny kapusty pekińskiej w skupie były jeszcze na początku tygodnia na poziomie 2,50 zł/lg. Teraz jest to 2,00 – 2,20 zł/kg. A na poziomie 2,40 – 2,50 zł/kg są ceny sprzedażowe.

Poprawa podaży kapusty pekińskiej była wcześniej prognozowana, ale spodziewano się jej raczej dopiero na początku sierpnia. Niezła pogoda w drugiej połowie lipca przyspieszyła nieco ten proces. Wciąż nie są to jednak zmiany duże. Zarówno w cenach, jak i w dostępności tej kapusty. Z tym trzeba chyba poczekać do czasu aż coś bardziej pewnego będzie można powiedzieć o jesiennym zbiorze.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE