Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Dużo białej kapusty

2020-10-07 08:00

Trwają zbiory kapusty i bieżąca podaż tego warzywa w polskim hurcie pozostaje wysoka. Szczególnie jeśli zestawić ją z obecnym zainteresowaniem kupujących. Co prawda, jeśli chodzi o kapustę na rynek świeży, to popyt w hurcie nieco się poprawił, ale za mało na to, by wpłynąć  w wyraźny sposób na poziom cen. Jeszcze słabiej wypada kwestia popytu na kapustę do przetwórstwa.

W konsekwencji ceny kapusty białej w dużym hurcie pozostają relatywnie niskie. Jeśli chodzi o kapustę w jakości marketowej, to obecnie jest ona oferowana najczęściej po 0,40-0,50 zł/kg. Ilość takich ofert jest bardzo duża. Należy też odnotować, że nie brakuje ofert po 0,30 zł/kg, ale to jest kapusta słabszej jakości. Kapusta na przemysł ma zaś obecnie ceny0,20-0,28 zł/kg.

Obecna średnia cena 0,45 zł/kg jest o 44 procent niższa od tej z analogicznego okresu zeszłego roku i o połowę niższa od tej sprzed dwóch lat. Niemniej należy zauważyć, co widać też na naszym wykresie, że ta bieżąca cena średnia nie jest rekordowo niska. W okresie poprzednich dziesięciu sezonów w aż sześciu było taniej.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE