Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Kapusta biała – tylko małe główki

2012-08-03 10:35

Ceny kapusty białej pozostają wciąż niskie i stabilne. W skupach jest to 0,28 – 0,40 zł/kg, sprzedawana na sztuki ma ceny 0,80 – 1,00 zł/szt. problemem jest ograniczony popyt, zwłaszcza w stosunku do wysokiej podaży. Kolejnym problemem jest to, jakiej kapusty szukają ewentualni kupcy, a jaka jest dostępna na rynku.

Popyt na białą kapustę ogranicza się niemal wyłącznie do mniejszych główek, takich o masie 1,00 – 3,00 kg, tak zwanych „marketówek”. A na rynku przeważa kapusta o dużych główkach, powyżej 3,00 kg, na którą chętnych jest o wiele mniej. A jeszcze złotówka za taką ponad trzykilową główkę to nie jest cena satysfakcjonująca z punktu widzenia producentów.

Kolejnym problemem producentów są coraz większe kłopoty z jakością kapusty. Upalna pogoda przerywana krótkimi, ale intensywnymi opadami deszczu sprawia, że kapusta na polach narażona jest na działanie patogenów. Co gorsza na obecnym etapie wegetacji nie bardzo można temu zaradzić. Jeśli taka aura się utrzyma w sierpniu kapusta zacznie masowo psuć się na polach.

Słowa kluczowe: kapusta biała, ceny kapusty, warzywa
Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE