Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Rośnie podaż młodej kapusty, a co ze „starą?

2018-04-20 10:00

W kwietniu popyt na białą kapustę ze zbioru 2017 roku znalazł się w trendzie wzrostowym. Wyraźnie rosło zainteresowanie kupujących tą kapustą, z tym, że musiał to być towar ładny, dobrej jakości, z chłodni. Obecnie taka kapusta ma w dużym hurcie ceny 0,40 – 0,45 zł/kg. Towar słabszy jakościowo oferowany jest po 0,35 – 0,40 zł/kg.

Ale to i tak wciąż gorzej niż w analogicznym okresie zeszłego roku. Wtedy średnia cena w dużym hurcie była na poziomie 0,48 zł/kg. Teraz jest to 0,40 zł/kg. A do tego widać, że producenci, którzy mają jeszcze zapasy białej kapusty coraz bardziej obawiają się czekać z jej sprzedażą. Innymi słowy widać na rynku wzrost bieżącej podaży, bo zaczyna się już wyprzedaż tych zapasów.

W dodatku ostatnie dni przyniosły wzrost podaży młodej kapusty białej. To oczywiście przede wszystkim import z Macedonii. Ceny takiej kapusty to w hurcie 2,50 – 3,00 zł/szt. To jeszcze nie jest znacząca konkurencja dla kapusty „starej”, ale czas nie stoi w miejscu i podaż młodej kapusty będzie rosła. Co ciekawe, na warszawskich bazarkach oferowana jest ona jako polska młoda kapusta ze szklarni. Ceny to 5,00 – 6,00 zł/szt.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE