Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Więcej młodej kapusty

2020-06-05 11:00

Na polski rynek w ostatnich dniach trafiało wyraźnie więcej młodej kapusty białej. Jednak jej bieżące ilości wciąż są mniejsze niż ma to miejsce w sezonach, w których zbiory są obfite. Widać to po cenach, które w hurcie po raz pierwszy wyraźnie spadły właśnie w drugiej połowie bieżącego tygodnia (jeśli nie liczyć spadku z końcówki maja, ale wtedy była to likwidacja chwilowej korekty zwyżkowej).

Obecnie ceny sprzedażowe w dużym hurcie to poziom 1,40-2,20 zł/szt., co daje średnią 1,80 zł/szt., o 18 procent niższą niż w pierwszym dniu bieżącego miesiąca. Tym samym wskaźnik ceny średniej znalazł się poniżej tego z roku poprzedniego, co widać na wykresie poniżej.

Ale na naszym wykresie widać także, że cena młodej kapusty pozostaje i tak wyższa niż w większości notowań z poprzednich lat umieszczonych w zestawieniu. Faktycznie jest to trzecia najwyższa cena średnia w ostatnim dziesięcioleciu.  Podobnie jest z cenami kapusty na wagę, które są na poziomie 1,20-1,40 zł/kg, czyli niewiele niżej niż w zeszłym roku (średnia 1,40 zł/kg).

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE