Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Ogórki szklarniowe jak rok temu

2017-10-11 12:58

Podaż ogórków szklarniowych spada, a ich hurtowe ceny rosną. I to w tempie, które sprawiło, że ich obecny poziom jest analogiczny do tego sprzed roku. Sprzedażowo w dużym hurcie ogórki krótki oferowane są obecnie po 3,60 – 4,20 zł/kg, co daje średnią 3,90 zł/kg, identyczną jak jedenastego października 2016 roku.

Ostatnie dni upłynęły w hurcie pod znakiem dynamicznej zwyżki cen krajowych ogórków szklarniowych. To wynik wspomnianego spadku podaży. Spadku wynikającego z bardzo niekorzystnych warunków pogodowych. Takie same warunki mieliśmy rok temu, więc najprawdopodobniej możemy spodziewać się, że w kolejnych tygodniach będziemy mieli dalsze zwyżki cen ogórków, tak jak to było w zeszłym roku.

Wtedy do końca sezonu (ostatnia dekada listopada) średnia cena wzrosła do 9,00 zł/kg, co jak widać na wykresie powyżej było pułapem rekordowym. Czy w tym roku uda się ten rekord powtórzyć? Trudno na razie powiedzieć, bo zależy to od cen importu. Jeśli te będą wysokie, to krajowe ogórki będą miały przestrzeń do zwyżki. Na razie import w hurcie wystartował z cenami niskimi: 3,00 – 3,50 zł/kg, ale to się może szybko zmienić.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE