Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Tanie ogórki

2013-06-25 15:30

Podobnie było przed rokiem, kiedy to w ostatnich dniach czerwca średnia cena hurtowa ogórków krótkich zeszła do poziomu 0,85 – 1,05 zł/kg. Analogicznie zachowywały się ceny ogórków długich taniejąc nawet bardziej. Ich średnia cena na koniec czerwca 2012 roku wyniosła 0,75 zł/kg. Podobnie jest teraz. Ceny ogórków, zarówno długich, jak i krótkich spadły do poziomu 0,80 – 1,20 zł/kg w hurcie.

Przyczyną zniżki cen jest rosnąca podaż. Poprawa pogody w ostatnich kilkunastu dniach przyspieszyła wegetację ogórków. W rezultacie na rynku jest ich dużo, a za to popyt na nie już nie rośnie. Wręcz przeciwnie, przy takiej pogodzie zainteresowanie ogórkami wśród konsumentów słabnie. Poza tym jest to czas truskawek i czereśnie, a z podwórka warzywnego pomidorów. Ogórki wyraźnie na tym tracą.

Dalszy rozwój sytuacji zależy od pogody. Jeśli będzie sprzyjała ogórkom i ich podaż utrzyma się na wysokim poziomie będzie tanio, nawet taniej niż teraz. Wystarczy jednak nawet niedługi okres brzydkiej aury i ceny pójdą w górę tak, jak miało to miejsce na początku lipca zeszłego roku, gdy ogórki szybko zdrożały do poziomu 1,30 – 1,50 zł/kg.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE