Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Papryka daje radę

2014-08-29 17:58

Zamiast katastrofy mamy prężny handel polską papryką.  Popyt na nią utrzymuje się na dobrym poziomie zarówno na rynku krajowym, jak i za granicą. A i swoje zrobiła kiepska pogoda z ostatnich dni, spowalniając wegetację i w konsekwencji obniżając podaż.

Jeśli chodzi o ceny papryki, to może nie są one rekordowe. Tu jednak wpływ rosyjskiego embarga się zaznacza. Ale nie są one też i szczególnie niskie. Ceny sprzedażowe czerwonej i żółtej papryki w dużym hurcie to poziom 2,50 – 3,00 zł/kg. Na południu kraju jest drożej, bo obecnie papryka w dużej części jest przywożona tam z Mazowsza i ceny są na poziomie 3,50 zł/kg. W centrum kraju ceny sprzedażowe papryki zielonej to 1,50 – 2,00 zł/kg. Na południu Polski zaś do 2,50 zł/kg.

Polskim producentom sprzyja też wciąż czynnik zewnętrzny w postaci drożyzny na rynku holenderskim. Tam aktualnie eksporterzy oferują czerwoną paprykę po 8,00 – 8,75 euro/karton 5 kg. To dużo. Pamiętajmy, że miesiąc temu holenderskie ceny nie dochodziły nawet do poziomu 5,00 euro/karton 5 kg.

Słowa kluczowe: papryka, ceny papryki, Holandia, warzywa
Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE