Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Pierwsza polska papryka już na rynku

2014-06-13 18:39

Sezon krajowej papryki właśnie startuje. Na razie rozpoczęły się zbiory w szklarniach południowego Mazowsza. Mazowiecka papryka zielona, jak co roku jest tym pierwszym zwiastunem nowego sezonu. jej pierwsze partie trafiły na rynek hurtowy około 10 czerwca.

Oznacza to, że tegoroczny sezon zaczął się o ponad tydzień wcześniej niż ten w roku 2013. Co nie dziwi, jako że w ubiegłym roku wszystkie warzywa startowały za znacznym opóźnieniem. Prócz papryki zielonej również dostępna jest już też papryka biała.

Oczywiście podaż zarówno papryki zielonej, jak i białej jest jeszcze ograniczona, ale to powinno się dość szybko zmienić. Choć pamiętać trzeba, iż synoptycy zapowiadają nieco gorszą pogodę na najbliższe dni, co negatywnie może przełożyć się na tempo wegetacji papryki.

Ceny tegorocznej pierwszej papryki zielonej to poziom 5,00 zł/kg, a papryki białej 6,00 zł/kg. Rok temu na starcie sezonu papryka zielona oferowana była po 6,50 zł/kg, a biała po 7,00 zł/kg. Tymczasem ceny papryki importowanej utrzymują się na dość wysokim poziomie, bo za paprykę zieloną z Holandii płaci się 8,50 - 9,00 zł/kg, a za żółtą 8,00 – 8,60 zł/kg. Papryka czerwona z importu oferowana jest po 9,50 – 10,00 zł/kg, ale ta jeszcze przez dłuższy czas nie będzie miała krajowej konkurencji.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE