Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Rośnie podaż krajowej papryki

2019-06-24 14:35

Podaż papryki z krajowych upraw powoli rośnie na naszym rynku świeżych warzyw. Do handlu trafiły już pierwsze partie papryki czerwonej, ale na handel hurtowy tym warzywem trzeba będzie jeszcze poczekać. Bieżący jej zbiór musi jeszcze wyraźnie wzrosnąć i trzeba na to jeszcze kilka dni, co pokazuje, że tegoroczny sezon i w tym przypadku jest nieco opóźniony.

Więcej jest oczywiście papryki zielonej i w tym przypadku mamy już bieżącą podaż, która pozwala na handel hurtowy i skup tego warzywa. A przy tym mamy też bardzo dobry popyt na polską paprykę, co wynika z faktu, że ceny papryki hiszpańskiej, a zwłaszcza holenderskiej utrzymują się na wysokim poziomie.

Ta sytuacja znajduje przełożenie na ceny. Polska zielona papryka tanieje, ale bardzo powoli i obecnie w hurcie jest ona oferowana po 4,50 – 5,50 zł/kg (4,00 zł/kg to cena skupu). To średnio o jedną piątą drożej niż w tym samym okresie zeszłego roku. Jeśli chodzi o paprykę czerwoną, to na razie jest ona dostępna na lokalnych rynkach hurtowych, a jej ceny sięgają tam nawet 14,00 zł/kg.

Słowa kluczowe: papryka, ceny papryki, warzywa, ceny warzyw
Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE