Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Zróżnicowana sytuacja na rynku papryki

2019-07-22 15:04

Generalnie hurtowe ceny polskiej papryki pozostają w trendzie zniżkowym, przerywanym od czasu do czasu jakąś korektą lub chwilową stabilizacją. Trend ten jest generowany przez rosnącą podaż papryki w polskim hurcie, również tym dużym. Można też oczekiwać, że taki kierunek zmian cenowych utrzyma się jeszcze przez pewien czas, jako że szczyt podażowy sezonu jeszcze przed nami.

Ale ostatnie spadki cen, chociaż dotyczyły wszystkich kolorów papryki, to jednak wykreowały znaczące różnice. Papryka czerwona, z cenami sprzedażowymi w dużym hurcie na poziomie 4,50 – 5,50 zł/kg, potaniała przez ostatnie dwa tygodnie o 47 procent i jej ceny są obecnie na poziomie analogicznym do zeszłorocznego. Przy czym należy zauważyć, iż jej podaż jest wysoka, ale popyt na czerwoną paprykę zdecydowanie osłabł.

Natomiast w przypadku papryki zielonej, której ceny sprzedażowe w dużym hurcie są teraz w przedziale 2,50 – 3,00 zł/kg, to jest średnio o 21 procent mniej niż dwa tygodnie temu, ale jest to jednocześnie o 17 procent więcej niż przed rokiem. Dodatkowo inaczej tu wyglądają realia popytowe, bowiem zainteresowanie zieloną papryką jest duże – tak na rynku krajowym, jak też w eksporcie.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE