Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Pasternak jeszcze skupowany

2020-03-10 10:00

Mamy już końcówkę pierwszej dekady marca, czyli dość późno, ale wciąż są zakłady przetwórcze, które chcą skupować pasternak. A w tym sezonie jest co skupować, bo w wielu rejonach Polski wciąż jest dużo pasternaku pozostawionego w gruncie.

Tak jest choćby na wschodzie kraju. Problemem jest to, że ostatnie opady deszczu utrudniają zbiór tego pasternaku i trzeba trochę poczekać. Dlatego zakłady przymierzają się do skupu na przyszły tydzień, gdy grunt nieco podeschnie. Nota bene takie problemy takie problemy ze zbiorem korzeniowych to teraz dość powszechny problem w Europie. Pisaliśmy o Anglii, ale padało też choćby w Holandii.

Wracając do pasternaku, to jak wspomniano wyżej, wciąż jest go całkiem sporo do zebrania, a do tego jego jakość jest generalnie dobra. Zainteresowanie przetwórców powinno być zatem wysokie. Jeśli chodzi o ceny skupu, to będą one najpewniej na analogicznym poziomie, co we wcześniejszej fazie tego sezonu, czyli 0,55-0,60 zł/kg. Przypomnijmy, że w zeszłym roku, w sezonie ogromnego niedoboru warzyw na całym rynku europejskim, ceny pasternaku na początku marca były na poziomie nawet 4,50-5,00 zł/kg.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE