Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Niewielka poprawa w cenach pietruszki

2013-03-14 12:10

Na lokalnym rynku hurtowym w Małopolsce sytuacja jest analogiczna, jak w innych częściach Polski. Handel warzywami korzeniowymi szedł, w lutym i marcu, bardzo słabo. O wzroście cen można mówić jedynie w przypadku pietruszki.

I nie jest to jakiś wzrost znaczący, jakiego można by się spodziewać o tej porze roku. Zwłaszcza, gdy pietruszka myta zaczynała marzec z cenami na poziomie 1,20 – 1,30 zł/kg. Bywały wszak lata, gdy ceny o tej porze roku znajdowały się powyżej 4,00 – 5,00 zł/kg. A teraz ceny wzrosły zaledwie do 1,40 – 1,60 zł/kg.

Co gorsza zwyżka ta nie wynika z aktywizacji strony popytowej rynku. Zapotrzebowanie na pietruszkę pozostało na niezmienionym poziomie. Wyższe ceny wynikają z niechęci producentów do sprzedawania swojego towaru taniej. Mam już wszak marzec i koszty przechowywania są coraz wyższe. Rolnicy choć w części chcą je zrekompensować. To niestety nie wróży dobrze na przyszłość. Raczej trudno spodziewać się, że w takiej sytuacji zobaczymy stabilny trend wzrostowy cen pietruszki.

 

Słowa kluczowe: pietruszka, ceny pietruszki, warzywa
Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE