Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Podaż rabarbaru rośnie

2020-05-27 08:07

Podaż rabarbaru rosła w ostatnich tygodniach i to dość szybko. Na tyle, aby uruchomić dynamiczny trend spadkowy cen tego nietypowego warzywa na hurtowym rynku świeżym. Nie ma jednak w tym nic dziwnego, bo taka zniżka w końcówce kwietnia i pierwszych dwóch dekadach maja to zjawisko typowe.

W tym roku ceny rabarbaru w małym hurcie spadły od połowy kwietnia mniej więcej od 60 do 70 procent, zależnie od rejonu kraju. Obecnie ceny na lokalnych rynkach hurtowych to przedział 2,00-3,50 zł/kg. I jest to dość poziom dość typowy jak na ostatnią dekadę maja. Teraz ceny powinny się ustabilizować, a nawet mogą wzrosnąć przy niesprzyjających warunkach agrometeorologicznych, jak miało to miejsce w zeszłym sezonie, gdy średnia cena zmieniła się w czerwcu z poziomu poniżej 2 zł/kg do 3 zł/kg.

Wracając do obecnego sezonu, to mamy informacje również o spadku cen w skupie rabarbaru przeznaczonego na świeży rynek. W ciągu tygodnia cena obniżyła się z poziomu 2,00 zł/kg do 1,50 zł/kg, a są też skupy, które oferują cenę na poziomie złotówki. Nie ma jeszcze na większą skalę skupu do przemysłu. Informacje o cenach minimalnych z firmy Doehler (tutaj) mówią o poziomie 0,50 zł/kg. Ale wydaje się, że aż tak tanio raczej nie będzie.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE