Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Marchew poszukiwana

2020-08-31 15:33

Ostatni dzień sierpnia, a przy okazji początek nowego tygodnia przyniósł pewne zmiany na hurtowym rynku marchwi. Wyraźnie bowiem wzrosło zainteresowanie tym warzywem ze strony kupujących. Kwestia dlaczego i jaka może być skala tych zmian?

Odpowiedź na pierwszą część powyższego pytania jest stosunkowo prosta. „winna” jest znów pogoda. W Polsce mocno popadało i wciąż jeszcze pada, a to przełożyło się na utrudnienie bieżących zbiorów. Po ulewnych deszczach rolnicy w niektórych miejscach nie mogą wjechać na pola. Do handlu trafiło więc mniej marchwi.

Jeśli chodzi o skalę zjawiska, to można powiedzieć, iż jest ono zauważalne tam, gdzie ostatnio przeszły burze – w pasie od Śląska przez województwo łódzkie i mazowieckie, po Kujawy i Pomorze. Ale, póki co przynajmniej, nie widać wpływu na ceny marchwi w dużym hurcie. Marchew myta, pakowana w worki oferowana jest obecnie w cenach od 0,80 do 1,30 zł/kg, zależnie od jakości, kalibru i rejonu kraju. Nie wydaje się też, żeby pogoda powstrzymała na długo spodziewane spadki cen marchwi na polskim rynku, jako że zbliża się główny zbiór tego warzywa.

Słowa kluczowe: marchew, ceny marchwi, warzywa, ceny warzyw
Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE