Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Marchew – za tydzień będzie drożej

2013-01-30 11:26

Na hurtowym rynku warzyw obserwowaliśmy próby przebicia przez ceny marchwi poziomu 0,80 zł/kg. Jeśli się to udawało, to na krótko, a potem ceny znów spadały. W okolicach Warszawy cofnęły się nawet do poziomu 0,65 – 0,70 zł/kg. Generalnie wyższe ceny utrzymały się na Kujawach. gdzie dobrej jakości marchew szczotkowana oferowana jest nawet po 0,90 zł/kg. Bo oczywiście mowa o cenach marchwi dobrej jakościowo.

We wzroście cen marchwi przeszkodą był słabnący popyt. Ale teraz sytuacja się powoli zmienia. Na naszym rynku widać bowiem wyraźny wzrost eksportu marchwi do Rosji. Większe zainteresowanie naszą marchwią ze strony rynku rosyjskiego zaczyna przynosić owoce w postaci wyższych cen. We wtorek, za dobrej jakości szczotkowaną marchew na eksport płacono (również na Mazowszu) już 0,75 – 0,80 zł/kg.

Co więcej, na rynku widać mocne przekonanie, że to nie koniec zwyżek. Według opinii wielu handlowców, w przyszłym tygodniu marchew będzie jeszcze drożeć. Na rynku rosyjskim mało jest rodzimej marchwi o odpowiedniej jakości. Spada również podaż marchwi białoruskiej, która do tej pory w hurcie kosztowała 5,80 – 6,00 rubli/kg (0,58 – 0,60 zł/kg). Na rynek rosyjski trafia nie tylko marchew z Polski, ale również z Ukrainy. A i Holendrzy ruszyli wreszcie z jej eksportem do Rosji. Ceny marchwi w Holandii SA na poziomie 0,20 euro/kg (towar w workach 10 kg).

Słowa kluczowe: marchew, ceny marchwi, warzywa, ceny warzyw
Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE