Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Środa 19 luty 2020. Od wczoraj dodano 4051 ceny w 32 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Chiny – ceny czosnku w górę

Czosnek
  |   Źródło:
Chiński czosnek drożeje, informuje portal www.freshplaza.us powołując się na chińskie źródło Shenyang Wanbao.

Regiony, gdzie w Chinach produkuje się czosnek przeszły przez okres wysokich temperatur. W rezultacie podaż czosnku na obszarach produkcyjnych jest mocno ograniczona. Na lokalnym rynku w Shenyang cena czosnku doszły wówczas do poziomu 13,00 CNY za kg. W tym samym czasie, cena hurtowa w regionach produkcyjnych również wzrosła. Średnia cena zwyżkowała z 10,60 do 11,10 CNY/kg.


Okres jesienny coraz bliżej i pogoda się zmieniła. Jest mnóstwo deszczu w regionach produkcyjnych, a temperatury spadają. Na rynku rośnie podaż czosnku i zwiększają się zapasy w firmach przetwarzających czosnek na eksport. Wysokie ceny zaczęły więc w tej sytuacji zniżkować. W ten sposób cena za czosnek powinna zacząć szybko spadać. Ale ten tydzień jest ostatnim w przechowywaniu czosnku bez kiełków. Po rozpoczęciu jesieni (zaczynającej się w chińskim kalendarzu wcześniej), czosnek zacznie kiełkować znacznie szybciej. Czosnek traci w takim wypadku część swojej jakości, więc taki czosnek może być sprzedawany tylko w Chinach i wywożony do krajów sąsiednich. Jego cena sprzedaży jest więc niższa niż czosnku bez kiełków.


W wyniku tego ceny czosnku bez kiełków pozostają na wysokim poziomie. Cena takiego czosnku w regionie Shenyang jest obecnie na poziomie 14,00 CNY/kg i będzie nadal rosnąć w najbliższej przyszłości.


Średni kurs yuana: 1 CNY – 0,5776 zł

Podobne
Czosnek
2016-06-23 08:00
Korzystnej sytuacja dla hiszpańskiego czosnku
W Hiszpanii kończy się zbiór czosnku wczesnego, zaczyna zbiór fioletowego. Obecny sezon zapowiada się na bardzo udany dla hiszpańskich producentów tego warzywa, informuje portal www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Import czosnku do Polski
2016-05-13 10:00
Import czosnku w 2015 roku
Analizujemy dane GUS o imporcie do Polski czosnku w 2015 roku.
czytaj więcej
Czosnek
2016-05-12 13:00
Eksport czosnku w 2015 r.
Analizujemy dane GUS o eksporcie czosnku z Polski w 2015 roku.
czytaj więcej
Czosnek
2016-04-22 13:00
Chiński czosnek będzie tańszy?
Rynek czosnku zwalnia, bo jego uczestnicy oczekują spadku cen, wynika z informacji portalu www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.