Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sroda 5 sierpnia 2020. Od wczoraj dodano 4476 ceny w 30 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Duże zmiany w cenach bakłażanów

Bakłażany
  |   Źródło:
Bardzo dużo się pozmieniało w ciągu ostatnich 24 godzin, jeśli chodzi o ceny hurtowe importowanych bakłażanów.

Ceny importowanych z Hiszpanii bakłażanów rosły na polskim rynku hurtowym od Sylwestra. Do 28 stycznia ich średnia cena sprzedażowa wzrosła o 100 procent i sięgnęła pułapu 14,00 zł/kg (w przedziale 13,00 – 15,00 zł/kg). Zwyżka generowana była przez ograniczoną podaż tych warzyw, skutek niekorzystnych warunków pogodowych na południu Europy.

Tak wysokie ceny – na aukcjach hurtowych w Hiszpanii cena bakłażanów sięgnęła 11 stycznia br. aż 2,68 euro/kg, uderzyły w popyt na bakłażany. W międzyczasie zaczęła się też poprawiać dostępność tych warzyw na hiszpańskim rynku i ceny musiały zareagować. Jak widać na wykresie poniżej nie bez oporu, bo jeszcze w drugiej połowie stycznia nastąpiło odbicie w górę. Ale trend spadkowy przeważył.

wykres

źródło: agropizarra.com

Ceny na aukcjach spadły do obecnego poziomu 0,65 – 0,90 euro/kg (ceny w Almerii). Cena średnia na wykresie to 0,77 euro/kg. Na rynku polskim tej zniżki długo nie było widać, ale w końcu zmiana sytuacji w Hiszpanii przełożyła się na zmianę także i u nas. A bakłażany w ciągu doby potaniały gwałtownie, bo aż o 28,6 procent. Dziś ran obyły one najczęściej oferowane po 9,00 – 11,00 zł/kg, ale można zakładać, że ceny jeszcze spadną.

Podobne
Bakłażany
2019-01-09 14:00
Drogie bakłażany
Co się odwlecze, to nie uciecze – prawdziwość tego powiedzenia widać w cenach bakłażanów. Nie podrożały w grudniu, ale w styczniu „zaległości” zostały nadrobione.
czytaj więcej
Bakłażany
2018-12-20 14:30
Bakłażany – jednak nie tak drogo
A jednak, ceny bakłażanów importowanych nie osiągnęły takiego poziomu, jak w końcówce roku 2017.
czytaj więcej
Bakłażany
2018-12-03 15:00
Bakłażany znowu w górę
Potwierdziły się nasze przewidywania co do cen importowanych bakłażanów.
czytaj więcej
Bakłażany
2018-11-19 15:00
Drożeją bakłażany z importu
Ceny importowanych bakłażanów mocno wzrosły w ostatnim czasie, a wiele wskazuje na to, że będzie jeszcze drożej.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.