Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Fraunhofer IVV: Opakowania na żywność wykonane z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu

2023-01-24 05:00

Wykorzystanie materiałów opakowaniowych pochodzących z recyklingu i wielokrotnego użytku jest ważnym fundamentem strategii gospodarki cyrkularnej przyjętej przez Unię Europejską w 2020 roku. Według UE wprowadzenie gospodarki cyrkularnej powinno znacznie zmniejszyć presję na nasze zasoby naturalne, promować zrównoważony wzrost i powstrzymać utratę różnorodności biologicznej. Jednym z celów jest to, aby w przyszłości znacznie wzrósł również udział opakowań do żywności opartych na tworzywach sztucznych pochodzących z recyklingu.

W tym samym czasie jednak opakowania wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu muszą również wytrzymać bardzo surowe oceny zgodności i bezpieczeństwa, aby

.

Więcej. Przejdź do artykułu

Fruchthandel.de
Fruchthandel.de

Wydawnictwo Fruchthandel to międzynarodowe przedsiębiorstwo medialne z siedzibą w Düsseldorfie. Jego głównym zainteresowaniem jest tematyką świeżych owoców i warzyw - od nasion i produkcji przez wszystkie etapy handlu aż do konsumentów.

Korzenie Fruchthandel sięgają roku 1916, kiedy to powstało specjalistyczne czasopismo "Früchtehandel", obecnie znane jako "Fruchthandel Czasopismo ma ugruntowaną pozycję lidera na rynku w języku niemieckim, dzięki wysokiej fachowości, aktualności i zaangażowaniu w tematykę owoców i warzyw. Oprócz tygodnika "Fruchthandel Magazin" wydaje specjalne wydanie krajowe i tematyczne, roczny przewodnik branżowy oraz codzienny newsletter "Fruchthandel Newsmail".

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem